5.00 / 1 oy

Dövmenin üzerine lazer epilasyon yapılır mı?

Hem kadınların hem de erkeklerin ortak olarak yaptırdıkları güzellik, bakım işlermlerinden ilki cilt bakımı, ikincisi ise lazer epilasyon sanırım. Fakat her iki işlemin de uzmanlık gerektirdiğini ve işi iyi bilen, özellikle nelerin yapılmaması gerektiğini iyi bilen kişilerin elinden yapılması oldukça önemli. Lazer epilasyon işlemlerini uzmanlığı olmayan kişilerin yapması sonucunda cildi yanan, tahriş olan kişilerin haberleri sıklıkla televizyon programlarına ve haberlere konu oluyor zaten. Son zamanlarda ise daha çok kişiden dövmenin üzerine uygulanan lazer epilasyon sonucu dövmenin olduğu bölgede yanık oluştuğu ve dövmesinin hem şekli hem de rengi değiştiğine dair şikayetleri duyuyorum.

Lazer epilasyonun mantığının cihazın cilt tonundan farklı olan rengi algılayıp lazer ışınını yönlendirmesi, böylece oradaki renk pigmentinde ve dokuda değişim meydana getirmesi olduğunu okumuşturm. Hal böyle olunca cilt üzerindeki dövme renkli ya da siyah renkte olsun fark etmeksizin lazer işlemi dövme üzerine denk geldiğinde renk değişimi ya da daha kötüsü yanık oluşmasına sebep oluyormuş. O zaman dövme yaptırmadan önce lazer epilasyon yaptırıp sonrasında dövme yaptırmak en mantıklı olanı olacak. 

Benim Dövme ve lazer epilasyon hakkındaki bilgim kısıtlı olabilir. Artık yeni teknolojiye yetişmek çok zor. Eskiden sadece kışın lazer epilasyon yapılabiliyorken şimdi yaz kış fark etmiyor. Ya da lazer epilasyon ilk çıktığında sadece kalın ve koyu renkli kıl köklerine etki edebiliyorken artık çok açık renklere ve yüzdeki tüyler gibi oldukça ince olan tüylere de etki edebiliyor. Dolayısıyla belki yeni nesil cihazlar dövme üzerine de lazer epilasyon yapabilir. Bu teknolaji gelirse hem lazer epilasyonu yaptıracak kişiler hem de yapanlar açısından büyük bir rahatlık olacaktır. 

 

 

mira

03.12.2020 14:36

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dövmenin üzerine lazer epilasyon yapılır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.