5.00 / 1 oy

Sakal Tıraşı Duştan Önce mi Yoksa Duştan Sonra mı Yapılmalıdır?

Mantık olarak sakal tıraşı esnasında dökülen kılların vb. duş ile gitmesi ve kıllardan arınmanız açısından duştan önce sakal tıraşı olmak kulağa daha mantıklı gibi gelse de duştan çıktıktan sonra özellikle sert sakallı olan ve tıraş bıçağı ile tıraş olurken zorlanan kişiler için duştan çıktıktan sonra tıraş olmak daha kolaydır. En azından sıcak su ile banyo yapan birisi olarak sıcak suyun gözeneklerimi açtığını hissediyorum ve sakallarımın da duştan sonra daha rahat kesildiğini hissediyorum. Benzer şekilde siyah nokta bantları gibi kişisel bakım uygulamaları yapacak kişilerin de yine sıcak bir duştan sonra aynı işlemi uygulamaları halinde daha iyi sonuçlar alabileceklerini denemelerini tavsiye ediyorum. Bir de televizyon reklamlarında gördüğümüz gibi duşta tıraş olma efsanesi var ama ben bir türlü ayna kullanımı açısından konfor sağlayamadığım için kendi adıma bu zamanlamayı eliyorum.

selçuk tunç

26.07.2020 21:59

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Kasım 2021 02:10
    0

    çok uzun sakallarınız varsa ve lavabıyu batırmak istemiyorsanız en güzeli duşa girmeden olay mahalinde sakalları makineyle almak. ama kısa sakalı kesmekten bahsediyorsanız duştan sonra gözenekler açılıyor ve sakallar da yumuşuyor. eğer sert sakallarınız varsa ve keserken can çekişiyorsanız duştan sonra muhtemelen çok daha rahat tıraş olabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sakal Tıraşı Duştan Önce mi Yoksa Duştan Sonra mı Yapılmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.