5.00 / 1 oy

Donmuş Kurumuş Kartuş Nasıl Açılır?

Evde nokta vuruşlu HP marka bir yazıcı var ama bu yazıcıyı sanırım bir 4-5 yıldır falan hiç kullanmadım. Açıp da çalışıyor mu diye bir ihtimal baktım ama içindeki kartuş donduğu için beklendiği gibi çalışmıyor ve yeni kartuş fiyatları da sıfır yazıcı fiyatından daha pahalı.

Bu yazıcının kartuşunu doldurmak için en azından bir şansımı denemek istiyorum çünkü yeni nojta vuruşlu yazıcılar ortalama 500 TL, lazer yazıcılar ise ortalama 1000 TL gibi fiyatlardan başlıyorlar ve belki bu masrafı yapmama gerek kalmadan yazıcı ihtiyacımı mevcut yazıcımın içi donmuş ve kurumuş kartuşunu temizleyerek çözebilirim diye umuyorum. Ama donmuş kartuşlara mürekkep eklemesi yapılamadığı için önce kendi imkanlarımla içini temizlemem gerekiyor diye tahmin ediyorum. Peki içi donmuş kartuşun iç temizliğini evde kendi imkanlarımla nasıl yapabilirim? Ya da daha basit bir ifadeyle içi kurumuş kartuşu temizlemek mümkün mü?

Eğer mümkün ama günlerce uğraşacağın yerde git yeni bir kartuş ya da yazıcı al derseniz sürecin iş gücü gereksinimi ve zorluk seviyesi konusunda da kendi tecrübeleriniz üzerinden zorluk derecesini yazabilirseniz kafamda tartma imkanı bulmuş olurum.

umud

16.10.2020 11:36

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 13 Aralık 2021 00:33
    0

    bildiğim kadarıyla donmuş toner ve kartuşları tekrar doldurmanın bir yolu yok. yine bir kırtasiyeye danışın ama vakti zamanında kendi donan kartuşlarımı çöpe atıp yenisini aldığımı da iyi biliyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Donmuş Kurumuş Kartuş Nasıl Açılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.