5.00 / 1 oy

Dermaroller mı dermapen mi daha etkili?

Yüzümdeki sivilceler ve kızarıklıklar bir türlü beni terk etmiyordu. Nihayet sivilcelerden kurtuldum fakat bu sefer de izler beni rahatsız etmeye başladı. Daha önce dermaroller hakkındaki çekincelerimden bahsetmiştim. Dermaroller cilde zarar verir mi? başlığındaki yazımda okumak isterseniz. Bu sefer sorum dermaroller uygulamasının mı dermapen uygulamasının mı daha etkili olduğu yönünde.

Cilde bilinçli şekilde hasar veren yöntemler olan dermaroller ile dermapen benzer mantıkla hareket ettiğini anlıyorum araştırmalarım sonuçlarında. Dermaroller silindir şeklinde olduğu için iğnesi ciltle temas ettikten sonra dönerek ilerliyor böylece cilde daha derinden temas ediyor ve daha derin delikler açıyormuş. Dermapen uygulaması ise dik bir şekilde cilde temas edip daha ince fakat daha fazla delik açılmasına sebebiyet veriyormuş. Daha fazla iğne girmesi daha fazla tahribat yaratması ve kolajen üretimine sebep olur diye düşünüyorum fakat daha derine girmesi de aynı etkiyi yaratmaz mı? 

Yurtdışında doktorlar dermaroller yerine dermapeni öneriyorlarmış. Bunu duyunca da insanın dermapen yaptırası geliyor.  Yine de tam karar verebilmiş değilim. Kesin olarak anladığım bir konu varsa o da dermaroller ya da dermapen hangi uygulamayı seçersem seçeyim ilave serum, krem gibi başka bir etken madde daha kullanmalıyım ya da prp yaptırmalıyım. Mümkünse kışın güneş olmayan zamanlarda ve 12 saat güneş kremi kullanılması önerilmiyormuş direkt kimyasala maruz kalınmaması için. Sizce dermaroller mı dermapen mi daha iyi olur sivilce izleri için, yaptıranlar varsa görüşlerini almak isterim. 

 

sudecan

09.12.2020 01:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dermaroller mı dermapen mi daha etkili?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.