5.00 / 1 oy

Kavela deliği açmak için hangi matkap ucu kullanılır?

Ahşap işleri ve benzer zanaatlar konusunda çok acemiyim ve internetteki yazılarla videolara bakarak bir şeyler yapmaya başlamaya karar verdim. Aklımdaki ilk proje da basit bir masa olacak. İlk aşama olarak ahşapları birleştirerek masa için büyükçe bir masif ahşap hazırlamak istiyorum, bunun için de kalınca bir ahşap kullanıp kavelalar ile yandan birbirine tutturmayı ve büyükçe bir ahşap levha hazırlamayı planlıyorum.

bkz: Kavela (Ahşap Dübel) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kavelalar standart boyutlarda satıldıkları için ben de ahşapta bu boyutta delik açmak istiyorum ve kavelalar standart boyutta olduklarına göre bu standart boyutta delik açmak için matkap uçları da olmalıdır diye düşünüyorum ama internette kavela deliği açmak için özel olarak boyutlandırılmış bir matkap ucu bulamadım. Acaba matkap ucu setlerinden hangi çapta olanı kavela deliği açmak için uygundur ya da kavela deliği açmak için hangi aparatı satın almam gerekir?

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Ahşaptan TV Ünitesi Yapmak

bkz: Ahşap boyama nasıl yapılır?

bkz: Köşeli Tahta Ahşap Nasıl Yuvarlanır?

bkz: Ahşap Steak Et Kesme Tahtası Tavsiyesi

bkz: Ahşap Frezesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

famous

01.04.2021 19:11

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Ağustos 2022 13:07
    0

    kavelalar da boy boy oldukları için uygun kavela bulursanız 6mm ya da 8 mm matkap ucu bile işinizi görür, zaten daha büyük matkap uçları setlerde bulunmuyor. ya özel alacaksınız, ya da yaprak ucu/panç ucu kullanacaksınız o durumlarda

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kavela deliği açmak için hangi matkap ucu kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.