5.00 / 1 oy

Çin'den gelen ve gümrüğe takılan ürünlere ne olur?

Aliexpress'ten verdiğim siparişler gümrüğe takılmış, gerekçe olarak da bu ürünlerin ithaline izin verilmemiş. Ama Aliexpress'ten siparişlerim kısmına girdiğimde gönderinin ulaştığı yazıyor. Gönderi bana ulaşmadı ama bunu Aliexpress'e ispatlayamıyorum. Sormak istediğim soru ise gümrüğe takılan ürünlere ne yapıldığı.

Sonsuza kadar gümrükte bekleyemeyecekleri için ya geldikleri yere geri gönderilmeleri, ya da belli bir gümrük vergisi ödemesi yapmam karşılığında bana teslim edilmeleri gerekmez mi? Aliexpress'ten paramı da iade alamıyorun, ürünü de teslim alamıyorum. Bu durumda hangi senaryolar vardır ve ne yapmam gerekir?

Bu arada ürünü merak edenler olursa birkaç adet uzaktan kapı açma kilidi sipariş vermiştim, acaba gümrükte ticari bir girişim olduğu düşünüldüğü için mi izin verilmedi onu anlamadım, halbuki tamamen hobi amaçlı ve hesaplı olduğu düşünüldüğü için sipariş verilen ürünlerdi. Hayır, ticaret yapacağımı düşünüyorlarsa da vergi ödemesi çıkartsınlar gene değerlendireyim ama kimseye de ulaşamıyorum, bana da ulaşıp ne yapabileceğimi söyleyen yok.

htasdelen

22.10.2020 13:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çin'den gelen ve gümrüğe takılan ürünlere ne olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.