5.00 / 1 oy

Çimentodan saksı yapınca çok ağır olmaz mı?

Çimentodan saksı yapma videolarını görünce (youtube'dan bakabilirsiniz, çok fazla kişi paylaşmamış ama paylaşanların eline sağlık, mantığı ve tekniği yeterince öğretmişler) ben de evde kendi istediğim yerlere istediğim boyutlarda saksılar yapmaya karar verdim. Elimde kalıp kılavuzu olarak kullanabileceğim kova ve leğenler var, bunlarla kendi alanıma uygun boyutlarda maliyetsiz bir şekilde saksılar hazırlamayı düşünüyorum ama iki çekincem var. Birinvisi plastik kovalar oldukça sağlamlar, çimentodan hazırlanmış saksıların bu kadar sağlam olabileceklerinden şüpheliyim. Diğer çekincem de ağırlıkları. Donduktan sonra beton olarak ne kadar ağır olurlar sizce? Sonra taşımakta vb problem yaşayacaksam hiç bulaşmasam mı?

celile

29.04.2020 09:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Ekim 2021 12:16
    0

    ağır olmasından daha önemlisi zamanla çatlamaya ve parçalanmaya başlaması. plastik saksı kullanmak daha mantıklı, ama daha maliyetli

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çimentodan saksı yapınca çok ağır olmaz mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.