5.00 / 1 oy

Chrome'da adresin (url'nin) tamamını göstermek

Google Chrome tarayıcısına yakın zamanda gelen bir güncelleme neticesinde adres çubuğundaki url'lerin (internet sitelerinin adresleri) sadece baş kısımları görünüyor ve devamı görünmüyor. Örneğin google'da bir arama yaptığımda arama sonuçlarında url'de sadece google.com yazıyor ve url'nin devamı (query bölümü) gizleniyor.

İnternet sitelerinin adreslerini takip eden birisi olarak bu durumdan rahatsız oldum ve google'dan nasıl tekrar eskisi gibi tam url görüntülenecek şekilde düzeltebileceğimi buldum. Çözümü basit olduğu için buradan da paylaşmak istedim.

Google Chrome'da url'nin gizlenen kısmını görünür yapmak için herhangi bir siteye girdiğinizde adres çubuğuna sağ tıklayın ve seçeneklerin en altında yer alan her zaman url'leri tam olarak göster seçeneğini seçin. İngilizce google chrome'da da bu özellik always show full URLs olarak geçiyor.

chrome show full url

Bu işlemden sonra artık chrome'de url'leriniz tekrar tam olarak görüntülenmeye devam edecek.

Not: url'lerin devamını (sitenin adresinin dışında kalan kısmı) gizli tutmak size daha kullanışlı geliyorsa bu işlemi tekrarlayarak tik işaretini kaldırabilirsiniz.

bulut07

29.01.2021 02:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Nisan 2022 16:30
    0

    url'ye tıklayınca zaten tamamı görünüyor, adres çubuğunu daha temiz göstermek için bu şekilde tercih etmişler demek ki

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da adresin (url'nin) tamamını göstermek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.