5.00 / 1 oy

C# the type exists in both assemblies hatası

C# ile hazırladığım web uygulamasını build edip publish ettikten sonra C# the type exists in both assemblies şeklinde bir hata almaya başladım. Bu hatayı sadece lokal tarafta alıp sunucu tarafında almadığım için önce temp'i boşalttım ama işe yaramayınca hatanın kaynağını bulmak için bir saate yakın zaman harcadım.

Sonuç olarak problemin app_code klasöründeki cs dosyaları ile bin klasöründeki kütüphanelerin aynı kodları içeriyor olmasından kaynaklandığını anladım ve app_code klasörü içerisindeki cs dosyalarını build edildikten sonra kullanmaya devam etmemesi amacıyla farklı (kendi adlandırdığım rastgele bir klasör) bir dizine aktardım ve sorun da çözülmüş oldu.

Anladığım kadarıyla build ettikten sonra app_code içerisindeki kodlar bir dll dosyası olarak referanslara ekleniyor, ama app_code da aynı şekilde aynı kodları tutmaya devam ettiği için bir şekilde aynı kodlar iki farklı yerde yer almış oluyor. Zaten projeyi publish etmeden önce hata almamamın sebebi de muhtemelen buydu.

Soruyu kendim çözdüğüm için doğrudan soruyu ve kendi bulduğum çözümü paylaşmış oldum, sevgiler.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: PDF Dosyalarını Birleştirmek (C# ve ASP.NET)

bkz: C# null coalescing operator nedir?

bkz: C# Lambda ifadeleri kullanımı ve örnekleri

bkz: C# Anonymous Methods Kullanımı ve Örnekleri (İsimsiz Metodlar)

bkz: C# Delegate Nedir? C# Delegate Kullanımı ve Örnekleri

bkz: C# Main metodundaki string[] args nedir?

oissende

13.08.2021 03:10

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
C# the type exists in both assemblies hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.