5.00 / 1 oy

Birbirleri ile uyumlu renkleri bulmak için online araçlar

Özellikle dijital içerik üreticilerinin UI (User Interface/Kullanıcı arayüzü) tasarımlarında, kurumsal kimlik ve logo dizaynlarında birbirleri ile uyumlu renk paletleri ile çalışması çok önemlidir, ister bir web sitesi isterseniz de bir akıllı telefon uygulaması geliştiriyor olun. İnsan gözüne daha güzel gelmesi ve dönemsel trendlere uygunluk açısından tüm bu renk paletlerini bilmek ve takip etmek elbette herkes için mümkün değil, bu aşamada da yardımımıza uyumlu renk kombinasyonlarını seçerek görebileceğimiz online renk paleti araçları yetişiyor.

colorhunt.co, profesyonel tasarımcıların da kullandıkları oldukça iyi hazırlanmış bir online renk paleti seçim aracı. Hem hazır renk kombinasyonlarını buradan görüp seçebiliyorsunuz, hem de algoritmanın ürettiği rasgele renk paletleri ile size özel renk paletleri üretebiliyorsunuz.

flatuicolors.com bir diğer popüler renk paleti seçimi internet sitesi. Bu yazıyı yazdığımda 280 adet elle seçilmiş renk paleti olduğu yazıyordu, belki ileride siz bu yazıyı okurken bu sayı daha da artmış olacaktır.

Material design tercih edenler için de sık kullanılan bir araç olarak materialpalette.com web sitesinin sunduğu renk paleti seçim aracını kullanabilirsiniz. Andrıid ve IOS uygulaması geliştirenlerle beraber web sitesi geliştiren kişiler için de renk kodlarını yukarıdaki diğer paylaştığım sitelerde olduğu gibi tek bir tıklama ile alabilirsiniz.

Son bir online araç tavsiyesi olarak da ColorZilla adındaki tarayıcı (Google Chrome ve Mozilla Firefox) eklentisini önermek istiyorum. Tarayıcınızda açtığınız bir internet sitesi üzerinden de hoşunuza giden renkleri bu araç ile seçerek sevebileceğiniz renk paletleri oluşturabilirsiniz.

Advertiser Guy

24.05.2020 11:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Birbirleri ile uyumlu renkleri bulmak için online araçlar

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.