5.00 / 1 oy

Bira ile en güzel giden meze önerileri

Bizde amerikan filmlerinde olduğu gibi işten gelince soğuk bira içme kültürü yok, bira dediğin yanında mezesi ile güzel gider. Aç karnına bira içmeyi sevmeyen ve yarı tok karna yanında meze ile birlikte biraz içmeyi seven birisi olarak bira ile birlikte en güzel gittiğini düşündüğüm bira mezelerini listeliyorum:

- Deniz ürünleri biraya çok yakışıyorlar. Özellikle midye dolma ya da midye tava varsa mükemmel bir ikili

- Karides ve kalamar da bira ile güzel giden deniz ürünleridir ama bu sefer karides ve kalamara yoğunlaşmaktan bira ısınır.

- Patates kızartması (baharatlı) ve soğan halkası yağlı yiyecekler ve bira yanında güzel gitseler de midenizi şişirirler. Barlarda bira tabağı diye servis edilen sepetlerdeki paneli tavuk ya da sosis ise biraya bence hiç yakışmıyor. Meze doymalık olmamalı, sadece eşlik etmeli.

- Baharatlı cipsler (doritos gibi) ile bira tüketildiğinde ikisinin de doyum noktası hissedilmediği için fazla yenmiş ve içilmiş oluyor. Sonunda yağlı eller ve şişmiş bir göbek kalıyor. Cips tadında olursa, yanında güzel bir dipsos da olursa olabilir.

- Kuruyemiş tabağındaki her şey değil ama tuzlu fıstık ile bira birbirine çok yakışıyorlar. Kaju da tabakta kendine az da olsa yer bulabilir

- Patlamış mısır seven birisi değilim ama tuzlu olduğunda zaman zaman birbirlerine yakışabiliyorlar

- Turşuyu, erik gibi ekşi meyveleri, turşuyu, tuzlu limonlu ayvayı biranın yanında oldum olası sevemedim. Meraklıları çoktur, bu yüzden yine merak eden deneyebilir.

 

kobra

30.04.2020 22:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bira ile en güzel giden meze önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.