5.00 / 1 oy

Bir Başkadır Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

Öncelikle Bir Başkadır dizisinin adını çok duyduysanız ancak hiç izlemediyseniz bkz: Bir Başkadır Dizisi Nereden İzlenebilir? Netflix ya da Amazon'da Var mı?. Kısaca dizi hakkında yorumlarımı Bir Başkadır Dizisi Kaç Bölüm? yazısında da paylaşmıştım ancak diziyi ikinci kere de izleyip bitirdikten sonra dizinin doğallığına ve karakterlerin gerçek yaşamdaki örneklerine benzerliklerine bir kere daha bayıldım. Senaryoya iletişim hatalarını bile bu kadar başarıyla işleyen herhangi bir yapım daha izlediğimi hatırlamıyorum, ki avrupa ve uzak doğu sinemasını izleyen birisi de olarak ilk kez bu kadar izlenebilir ve doğal bir yapım görünce yerli dizi izlemeyen birisi olarak keşke benzer yapımlar daha fazla gelse dedim ama oyuncuların oynadıkları karakterlere girebilmeleri de ne kadar sürdü ve bu eserin arkasında kaç aylık bir emek var onu da dizi ekibine sormak gerek. Meryem karakterinin doğallığını verebilmek için Öykü Karayel ya da Ruhiye karakterine girebilmek için Funda Eryiğit kimlerle nasıl çalışmışlardır bilmiyorum ama bir karede bile gözüm oyunculukların doğallığını yadırgamadı.

Açıkçası bir başkadır dizisini tek sezonluk bir dizi olarak düşünüyordum ama imdb.com'dan baktığımda 2020'den sonrasında da devam edecek gibi göründüğünü fark edince açtım internetten ve Bir Başkadır dizisi kaç sezon ve dizinin 2. sezonu ne zaman başlayacak diye çok araştırma yaptım. Ancak dizi ekibi tarafından bu konuda yapılmış resmi bir açıklama göremediğim için şimdilik 2021 yılı sonlarında çıkacağını tahmin ediyorum ancak bu tahminim de sadece dediğim gibi tahmin. Yeni sezonun çekilmesiydi, pandemiydi derken daha erken olabilmesi pek mümkün değil gibi.

Aşağıda spoiler içinde yazacaklarımı lütfen diziyi izlemeyenler ve bitirmeyenler okumasın.

--spoiler--

Açıkçası dizi çok güzel bir noktada final yaptı ve ben imdb'den görünceye kadar dizinin ikinci sezonunun çıkacağını da düşünmüyordum. Her karakter kendi finalini yaptı ve görece mutlu son ile sona erdi de diyebiliriz. Bu saatten sonra gelecek sezonda Yasin ile Ruhiye'nin izletecek bir konusu da yok, Meryem'in evlilik teklifini nasıl yanıtlayacağından da açıkçası yeni bir sezon dizi çıkmaz. Peri ile Meryem kanka da olsa, Hilmi de Gülan da yeni bir sezonda ilgiyi ayakta tutamaz. Ben diziyi çok beğenmiş birisi olarak ilk 8 bölümün sonunda tam kararında sonlanmış olmasını umuyorum. Ama Meryem'in bayılma olaylarından yeni bir trajedi başlar mı orasını bilemem. Bir de Rezan karakterinin detaylarını öğrenemedik ama öğrenmek ister miyiz bu da bir diğer tartışma konusu.

--spoiler--

farukeczanesiiiiii

08.12.2020 13:35

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bir Başkadır Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.