5.00 / 1 oy

"Kırmızı Oda" dizisinde gerçek hayat hikayeleri mi anlatılıyor?

Herkesin dilinde bir "kırmızı oda" dizisidir gidiyor. Nedir diye meraktan bir araştırayım dedim. Anlamadım ki insanların vakti bu kadar mı bol? Ya da insanlar kendine işkence etmekten bu kadar mı keyif alıyor? Diziyi izleyip de ağlamayan, psikolojisi bozulmayan yoktur sanırım? insan kendini rahatlacak uğraşlar bulmaya çalışmalı diye düşünüyorum zaten hayat her geçen gün daha da insanı üzüyor. Nasıl başarıyor bilmiyorum ama bir şekilde iyiye değil de kötüye gitmekten başkaca bir şey yaşanmıyor. Üstüne bir de gerçek hastalarının gerçek yaşanmışlıklarını dizi olarak Türk halkına sunan bir yapım var ortada. Hasta mahremiyeti diye bir kavramdan bahsetmiyorum bile, çünkü yok! Neymiş efendim hastalar zaten kendileri sıraya giriyormuş benim de hayat hikayemi kitaplaştır ya da dizi bölümü yap diye. Siz bir hekim olarak sırf para kazanmak uğruna böyle bir şeyi nasıl kabul edebilirsiniz. Ayrıca burada olay döngüsü içinde geçen diğer kişilerin rızası var mı? Gerçek isimler verilmese bile bu olaylara tanıklık eden birçok kişi vardır. Bu insanlar başkaları tarafından tanınmıyor mu yani, onların (masum olanların tabii ki) hayatlarını da etkilemiyor mu bu yapılanlar?

Açıkçası benim hala aklım almıyor, gerçekten gerçek hikayelerin anlatıldığını da düşünüyorum. Kurgu olmalı, esinlenilmiş olmalı, başka bir şey olmalı. Ayrıca insanlar psikolojilerini bu denli olumsuz etkileyecek her türlü olaydan, durumdan mümkün olduğunca uzak tutmalı. Gerçekleri göz ardı edin demiyorum, sadece kendinizi kooruyun demek istiyorum. 

yavuz

21.11.2020 23:35

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.