5.00 / 1 oy

Ağaçtan meyve toplamak için merdiven tavsiyesi

Aslında ceviz toplamak için istiyorum bu merdiveni ama ceviz ağacı silkelenir diye söylendiği için artık insanlara anlatmaktan dilimde tüy bitti, ben yaş ceviz seviyorum ve yaş ceviz de ağacı sallayarak mümkün değil düşmez. Dolayısıyla ağaca zarar vermeden cevizin ağğaçla bağlantı noktasına bir sopa ile vurunca tık diye düşüyor, yemeyen varsa tavsiye ederim çok da lezzetli oluyor :)

Ağaçlar 6 metre civarında olduğu için önce gidip bir uzayabilir teleskopik sopa aldım, ama tam açıklıkta uzadığı bağlantı noktaları çok güven vermediği için ben de kaliteli bir merdiven almaya karar verdim. Dümdüz ağaca dayarsam dallara zarar vereceği için A şeklinde açılan 4 metre boylarında kaliteli bir merdiven arıyorum. Yüksek ağaçlardan meyve toplamak için daha pratik bir yol biliyorsanız her türlü görüş ve önerinize de açığıım.

funda35

26.07.2019 19:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Temmuz 2019 18:59
    11

    Akrobat merdiven olarak geçen merdivenler hem çok sağlam hem de çeşitli şekillere girebildikleri için farklı ağaçlar için de çözüm sunabilir. Örneğin yüksek ağaçlar için 4 metreden uzun bir hale geliyorlar ve dümdüz bir formda oluyorlar. Daha kısa ama destek alınacak yeri olmayan çok dallı ağaçlarda ise A şeklimde açılıp zeminden kaydırılarak 2 metreyi aşkın bir yükseklikten meyvelerinizi toplayabilmenizi sağlıyorlar. Teleskopik sopanızla birlikte kullandığınızda ortalama 2.5+2.5 metreden 5 metre yükseklikteki cevizlerinizi bu şekilde toplayabilirsiniz, ancak güvenlik önceliklidir bunu da yazmadan geçmeyelim, 2 metre yüksekten düşmek kötü sonuçlara yol açabilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ağaçtan meyve toplamak için merdiven tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.