5.00 / 1 oy

Berjer ile Tekli Koltuk arasında ne fark var?

Berjer kelimesini duymak ve ne anlama geldiğini anlamak için belirli bir yaşın üzerine gellmeniz gerekiyor sanırım çünkü öncesinde hiçbir şey ifade etmeyen ve varlığı da tekli koltuk terimi ile doldurulabilen bir eşya tanımlaması. Ama öğrendikten sonra aklınıza gelen ilk soru da doğal olarak berjer ile tekli koltuk arasında bir fark var mı, eğer yoksa neden tekli koltuk değil de berjer demek zorundayız sorusu oluyor. Ben kendi tespitlerimi paylaşayım, berjer bence mobilyacıların ürün fiyatlarını biraz daha şişirebilmek için tekli koltuk yerine Fransızca bir kelime kullanmayı tercih etmelerinden kaynaklanıyor. Çekmeceli ve raflı olan ve tuvaletlerde massa olarak kullandığımız şeylere de bir başka Fransızca terim olan etajer dememiz ile benzer bir durum yani. Tuvalet masası deyince fazla para etmediği için güzel bir çözüm bence. Bunlar arasında en talihsiz olanı da şifoniyer sanırım, onu ismi bile kurtaramamış :)

Eğer berjer ile tekli koltuk arasında benim araştırıp da bulamadığım bir fark biliyorsanız lütfen yazın da akşam akşam bu karın ağrısı da bitsin rahatlayalım :)

sacit

31.10.2019 21:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Berjer ile Tekli Koltuk arasında ne fark var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.