5.00 / 1 oy

Barbeküde Tomahawk Ribeye pişirmek

Barbekü kültürü, et pişirme teknikleri ve kuzu ile danayı tanımak başlı başına birer kalın kitap konusu. Araştırdıkça hiç görmediğim şeyleri görüp denemek istiyorum sürekli. Youtube'da yabancı barbekü videoları da fikir verme ve eğitim anlamında çok ufuk genişletici bilgiler sunuyor. Mesela ben ribeye'ı bilirdim de tomahawk ribeye steak diye bir eti ilk defa duydum. Etin boyutları hakkında bilgi vermek için şöyle bir anektod paylaşayım, tomahawk kelimesi savaş baltası anlamına geliyor :) Görüntüsü de bir videodan screenshot olarak şöyle bir şey..

tomahawk ribeye steak

Bilgi sahibi olmadığım için sürekli danıştığım bir kasap abime sordum nedir diye, tadı çok olmayan ama kemiğinin de büyük olması ile oldukça görsel olan bir etmiş ve geleneksel kasaplarda bilen de satan da çok yokmuş. Kendime yapılacak et çeşitlerinden birisi olarak hatırlatma bırakmak için bu soruyu buraya bırakıyorum, benden önce pişiren ya da yiyen olursa da afiyet olsun ama görüşlerini de paylaşırsa sevinirim :)

volkanoxfb

19.12.2019 20:36

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Barbeküde Tomahawk Ribeye pişirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.