5.00 / 1 oy

Balkondaki arı yuvası için nasıl ilaçlama yapılır?

Balkonda ahşap labirilerden yapılma bir alanımız var ve bugün bu alana on dakika içerisinde yaklaşık 20-30 arının girip çıktığını fark ettim. Arıları seven ve doğal dengedeki yerlerini bilen birisi olmama rağmen alerjik durumlardan ötürü balkona da çıkamaz oldum ve ilaçlama şeklinde bir müdahale de kaçınılmaz oldu.

Pandemi koşullarından ötürü ilaçlama firması çağırmak istemiyorum, ilaçlamayı ev halkından birisi yapacak ve üzerine de koruyucu kıyafetler için önlem alacağız. Ama internetten arıları ilaçlamak için sipariş verebileceğim bir arı ilacı tavsiyesine ihtiyacım var. Açık hava olduğu için sinek ilaçları gibi etkisiz olmamalı, dediğim gibi olası başarısız bir ilaçlamanın sonucu oldukça olumsuz olabilir.

Arı ilaçlaması yapma konusunda deneyimli ve bilgili arkadaşların tüm görüş ve tavsiyelerini beklerim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Böcek ilaçlaması köpeğe zarar verir mi?

bkz: Bitkilerde unlu bitlerden kurtulmak için ilaç tavsiyesi

bkz: Antihistaminik ilaç nedir ve ne işe yarar?

bkz: Hamam böceklerini öldürmek için ilaç tavsiyesi

bkz: Saksı çiçeklerinin sinek yapmasını engellemek

bkz: Meyve sineklerinden kurtulmanın en kolay yolu nedir?

Osman Ambarkütük

17.06.2021 22:04

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Haziran 2021 01:24
    16

    hiç riske girmeyin ve bölgenizden bir ilaçlama firması ile görüşün, artık herkes çok hijyenik çalışıyor ve sosyal mesafe şartlarına da dikkat ediyor. bu arada arı kovanı olmadığını umuyorum balkonunuzda, bal arıları oğul verdi ise belki kontrollü bir şekilde koloniyi alabilecek bir gönüllü arıcı bulabilirsiniz. ama sarıca türü arılar için bence de maalesef ilaçlama dışında bir seçenek bulunmuyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balkondaki arı yuvası için nasıl ilaçlama yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.