5.00 / 1 oy

Bahçe Mobilyası İçin Minder ve Yastık Hazırlamak

Covid19 salgınının yol açtığı pandemi döneminin benim için etkisi, çok uzun zamandır başlamak istediğim ama zamansızlıktan dolayı başlayamadığım ahşap mobilya üretimi hobisine başlamak oldu. Artık sürekli olarak etrafımda gördüğüm mobilyaları daha dikkatli inceliyorum ve kendi evim için de çeşitli mobilyalar hazırlıyorum. Evimin dışında kalan alan için de tekli koltuk setleri hazırlıyorum ve muhtemelen zımpara ve vernik işlemleri ile birlikte 1-2 günlük işi kaldı.

İnternetten bahçe mobilyası minderi siparişi vermek için sitelere girince fiyatları gördüm ve ben bu minder ve yastıkları da kendim hazırlarım dedim. Ahşap mobilyanın maliyetinin iki katına minder ve yastık siparişi verirsem üzülürüm çünkü. Hatta benim koltuklarımın boyutları da farklı olduğu için vereceğim açık hava mobilyası minderi ve yastığı için siparişim de özel sipariş kapsamında daha pahalı olmuş oluyor, çünkü o boyutlarda hazır ürün yok.

Mantık olarak minder için ortopedik sünger üzerine bir kumaş diktirmek gerekiyor, yastık için de daha yumuşak (kaz tüyü olabilir) bir materyal bulmak ve yine dışına kumaş diktirmek gerekiyor olmalı. Malzemeleri alıp terziye versem, ya da belki dikişlerini bile kendim yapmayı denesem nasıl olur? Ahşap ürün geliştirme ve araçları konusunda saatlerce konuşabilirim ama tekstil, kumaş ve dikim konularında da bir o kadar bilgisizim maalesef :( Kendi minder ve yastıklarımı hazırlayabilmek için nelere ihtiyacım var?

vuuno

10.09.2020 21:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 13 Mayıs 2022 06:25
    3

    mobilya minderlerinin fiyatlarına baktım da benim mobilya fiyatı olarak hatırladığım rakamlara gelmişler. mobilya fiyatları telefon parası olmuş, telefonlar bilgisayar parası olmuş. bilgisayarlar araba parası olmuş, arabalar ev parası olmuş. evlerden zaten bahsetmiyorum bile

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bahçe Mobilyası İçin Minder ve Yastık Hazırlamak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.