5.00 / 1 oy

ASKİ Ankara İçme Suyu Kalitesi Raporları Nereden İncelenebilir?

ASKİ, Ankara'daki içme suyu kalitesi raporlarını internetten paylaşıyor ve her ne kadar şişe damacana kullanıyor olsam da yine de bu raporları da takip etmeye özen gösteriyorum. Raporlara ulaşmak için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: ASKİ Su Analiz Sonuçları

Diğer belediyelerdeki uygulamaları bilmediğim için bir karşılaştırma yapamıyorum ama bence vatandaşlarını bilgilendirmek için bu analizleri düzenli olarak tekrarlamak ve halk ile paylaşmak her belediyenin görevlerinden birisi olmalı. Gerçi bu raporların varlığından da kaç kişi haberdardır ve açıp da rapor sonuçlarını okuyordur deseniz muhtemelen yüzlü rakamlarla ifade edebileceğimiz bir popülasyondan bahsediyoruz. Ama yine de bir süre önce Ankara'da asbest iddialarından sonra o kadar çok tedirgin olmuştum ki böyle temiz belediye uygulamalarına ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Kendi ölçemeyeceğim verileri benim için ölçen bir belediye olması bence de benim hakkım olmalı.

Rapor sonuçları her ne kadar şebeke sularının içilebilir ve lezzetli bir su kalitesine sahip olduğunu söylese de içme suyu olarak şişe damacana kullanmaya muhtemelen devam edeceğim ama artık ara ara yemekleri çeşme suyu ile pişirme denemeleri yapabilirim ve içime sinerse en azından yemek için kullandığım suyu çeşme suyu olarak değiştirebilirim.

Filiz06

19.10.2020 17:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
ASKİ Ankara İçme Suyu Kalitesi Raporları Nereden İncelenebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.