5.00 / 1 oy

Araba yedek parçacısı açmak için neler yapmak gerekir?

Kriz ne kadar derinleşirse derinleşsin, kolay kolay batmayaca 2 sektörden birisi bence sağlık, diğeri de otomobil yedek parçaları. Neden derseniz cevabını dışarı bakarak görebilirsiniz, rahata o kadar çok alıştık ki yemeğimizi yemesek bile yine de toplu taşıma araçlarını kullanacak kadar rahatımızı bozmuyoruz, herkes arabasında tek başına gezmeye devam ediyor ve artan benzin, yol geçiş ücretleri, vergiler ya da sigorta masrafları bile kimseyi yıldırmaya yeterli olmuyor. Peki araba ustası olmayanlar bu işten ekmek yiyemezler mi? Örneğin arabalara çok meraklı ve her parçasını çok iyi tanıyan birisi neden araba yedek parçası satan bir dükkan açamasın diye merak etmeye başladım. Sonuç olarak 3 şeyin gerektiğini tahmin ediyorum:

1. Araçları tanımak ve parçaları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak. Hatta mümkünse belirli bir markaya yoğunlaşmak

2. Yeterli sermayeye sahip olmak ve toptan alım yaparak maliyetleri düşük tutmak

3. Sektörde parça alabilecek ya da satış yapabilecek kadar bir giriş çevresine sahip olmak

Bunların da ötesinde artık eskiden olduğu gibi herkes her parçaya estiği gibi fiyat çekemiyor, arabasına takoz alacak adam bile açıp internetten ürünün nerede kaça satıldığına bakıyor ondan sonra fiyatları karşılaştırarak ona göre karar veriyor. Dolayısıyla rekabetçi alış fiyatlarına ek olarak düşük bir kar marjı ile iş yapmayı da göze alırsanız internetten satış yapabilmeniz de gayet olası.

Peki soru bunun neresinde derseniz, orijinal mi yan sanayi mi yoksa hiç bulaşma mı dersiniz, tüm fikirleri masaya yatıralım meraklıları da aydınlanmış olsun.

lazo

11.09.2019 16:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Mayıs 2022 20:27
    0

    öncelikle araba parçalarından anlamak ve esnaf olmak gerekir, malı hemen ödemeden vadeli alacak network'ü kurmak ve alıcıların da size ulaşmasını sağlayacak online ilanları internete bırakmanız faydanıza olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Araba yedek parçacısı açmak için neler yapmak gerekir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.