5.00 / 1 oy

Adobe Premiere Pro'da Render Nasıl Alınır?

Adobe Premiere Pro'da hazırlamış olduğunuz ses ve video projelerini son aşamada video olarak render etmeniz gerekmektedir, böylece projeleriniz mp4 ya da avi gibi uzantılara sahip videolarak olarak düzenlenmiş olurlar ve hangi codec'lerin hangi ayarları ile render alacağınız da videonuzun kalitesini, boyutunu ve render süresini belirler.

Adobe Premiere Pro'da hazırlamış olduğunuz projenizi ses ya da video olarak export edebilmek için yapmanız gereken render işlemleri aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır:

1. Üstteki menüden File > Export > Media seçeneklerini seçtiğinizde Export ekranı açılır.

2. Soldaki video ön izleme ekranından videonuzun hangi kısımlarını export etmek istediğinizi seçebilirsiniz ve istemediğiniz kısımları export etmeyebilirsiniz

3. Sağdaki Export Settings menüsünden H.264 ya da farklı formatlardan birisini seçebilir, kendi ayarlarınızı kaydedebilir, çözünürlüğünü ayarlayabilir, ses ve videonun export edilip edilmeyeceğini belirleyebilir ve export edeceğiniz video ya da ses dosyanızın uzantısı ile türüne karar verebilirsiniz.

4. Tüm ayarları yaptıktan sonra Export butonuna tıkladığınızda render işlemi başlayacaktır ve seçtiğiniz klasöre ses ya da video dosyanız export edilmiş olacaktır.

bkz: Adobe Premiere Pro'da Nasıl Marker Eklenir?

bkz: Adobe Premiere Pro'da ses kalınlaştırmak ve inceltmek

bkz: Adobe Premiere'de tam ekran ön izleme yapmak (Windows ve Mac)

bkz: Adobe Premiere'de Video Önizlemesini Hızlandırmak ve Yavaşlatmak

bkz: Adobe Premiere Ses Gelmeme Sorunu Çözümü

bkz: Adobe Premiere Pro'da LogiOptions Panel Belirmesi Sorunu ve Çözümü

va12

21.02.2021 12:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Adobe Premiere Pro'da Render Nasıl Alınır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.