5.00 / 1 oy

Adobe Premiere'de Video Önizlemesini Hızlandırmak ve Yavaşlatmak

Adobe Premiere kullanmayı öğrenecekseniz, zamanınızı ve kısayolları en etkili şekilde nasıl uygulayabileceğinizi de mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü örneğin 6 saatlik bir ham videoyu kesip ediitleyerek 15 dakikalık bir video hazırlamanız gerekse bile bunun için günlerce uğraşmanız gerekecek. 6 saatlik ham videoyu izlemek için de en azından 6 saat yerine 2x hızda 3 saatinizi harcamış olursunuz. Ya da daha da hızlandırarak önizleme yapabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Zaten hazırladığınız videyu da o kadar çok izlemeniz gerekecek ki bu bile saatler sürecek.

Adobe Premiere'de video önizlemesini hızlandırmak için Shift + L klavye kısayolunu kullanabilirsiniz. Videonuzu yavaşlatmak için de Shift + J klavye kısayolunuzu kullanabilirsiniz. Videoyu space tuşuna basarak duraklattığınızda da yapmış olduğunuz hızlandırma ve yavaşlama işlemi resetleneceği için bu işlemi sık sık yapmanız gerekecek. Ama sonuç olarak videoları Adobe Premiere içinde izlerken en sık kullanacağınız kısayollar da muhtemelen sık sık yavaşlatma (son videoda gözünüzden kaçan bir kare var mı diye) ve hızlandırma işlemlerini yapmak durumunda kalacağınız için size çok yardımcı olacak.

Adobe Premiere konusunda bir iki ufak bilginin ötesinde düzenli bir yazı serisine başlayamadım ama bu program da demo yaparak eğitim verirken yazılı olarak anlatıma ne kadar müsait emin değilim. Photoshop olsa yine bir derece.

va12

15.10.2020 22:51

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Adobe Premiere'de Video Önizlemesini Hızlandırmak ve Yavaşlatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.