5.00 / 1 oy

Adobe After Effects ile Premiere arasında ne fark var?

Adobe lisansı satın alıp adım adım sırayla tüm Adobe ürünlerini kullanmayı öğrenmek ve profestonel olarak bu becerilerimi kullanarak hizmet sunarak bu programlardan para kazanmak gibi bir düşüncem var. Fotoğraftan sese, internet sitelerinden videolara kadar olabilecek tüm dijital medyalar konusunda adamlar yıllardan beri inanılmaz başarılı programlar hazırlamışlar ve sektörün açık ara lideri konumundalar. Fotoğraflar konusunda sormuş olduğum soruya ek olarak olası bir youtuber olma yatırımı için Adobe'nin video düzenleme araçları konusunda da bilgi sahibi olmak istiyorum. Adobe'nin görebildiğim iki farklı video düzenleme aracı var. Bunlardan birisi Adobe Premiere, diğeri, ise Adobe After Effects. Acaba birisi diğerinin daha kapsamlısı gibi bir durum mu bu yoksa her ikisi de videolar için farklı işlevleri mi yerine getiriyorlar?

va12

12.10.2019 22:53

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 25 Ekim 2019 20:15
    7

    aslında aralarındaki tek benzerlik her ikisinin de video amaçlı kullanılması. ama adobe premiere ile videoları kırpmak, düzenlemek, geçişleri ve efektleri seçmek gibi işlemler yaparken after effects ile intro ya da kısa animasyon (yazının belirmesi vb) hazırlamak gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Adobe After Effects ile Premiere arasında ne fark var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.