5.00 / 1 oy

Açık araziye nasıl kamera güvenlik sistemi kurulur?

Bir süredir ceviz üretimi ile ilgili bir şeyler yapabilir miyim diye araştırma halindeyim. Nereden nasıl bir arazi alınmalı, ne cins ceviz ağaçları dikilmeli, sulaması, gübrelemesi, ilaçlaması. Daha kendi birkaç ceviz ağacımın dışında profesyonel olarak ceviz üretimi yapmaya başlamadım ama kendi çapımda bir projeksiyon yapmaya ve önümü görmeye çalışıyorum. Düşünürken sıra geldi güvenliğe.. Cevizin kilosu marketlerde 40-50 TL'ye satılırken içinde tonlarca ceviz olan bir bahçenin güvenliğini herkesin iyi niyetli olması inancına ve nazar boncuğuna teslim edemeyiz maalesef. Güvenlik tutsam 24 saat güvenlik maliyetinin altından kalkmak zaten mümkün değil. Ben de arazinin çevresine bir kamera sistemi kurmayı ve olası giriş denemelerinde devreye girecek ve polise/jandarmaya haber verecek bir sistem olsun istedim. Buraya kadar teorik olarak çözümüm mantıklı ama açık arazide sağı solu boş olan araziye kurulacak olan bir güvenlik sisteminin çalışabilmesi için elektrik ve telefon hattı gerekmeyecek mi? Bu hatları da temiz etsem bu sefer de telefon hattının bilinçli ya da kaza olarak kopması durumunda geriye ne güvenlik kalacak? Yaşamadığı tarlada tarım yapmayı düşünen ilk insan ben olmadığıma göre bunun başkaları tarafından düşünülmüş ve bulunmuş çözümleri olmalı diye düşünüyorum ama nedir bu güvenlik çözümü?

funda35

19.10.2019 11:31

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Kasım 2021 03:40
    0

    açık arazideki kameralar iin kablosuz bir güvenlik sistemi düşünmek belki daha mantıklı olabilir çünkü kameranın görüş açısı dışında kalan bir kablonun kesilmesi ile zaten sistem kendi kendini etkisiz hale getirmiş oluyor. bir de elektrik ile internetin kesilmesi durumunda yedek besleyiciler için önlem almak faydalı olacaktır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Açık araziye nasıl kamera güvenlik sistemi kurulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.