5.00 / 1 oy

Yüksek maaşlı sevilmeyen iş vs düşük gelir sevilen iş

İş hayatına başlayan insanların kafasında belirmesi ve anlam bulması 2-3 sene süren bir sorudur bu ama sorulması da gereklidir diye düşünüyorum. Günümüz şartlarında işsizlik oranlarının ne kadar yüksek olduğunu düşünecek olursak bir çok insanın realitesi maalesef düşük maaşlı sevilmeyen işlere sahip olmaları ve ay sonunu zor getirdikleri bir düzende kendilerini geliştirmek ya da farklı bir kariyer rotası çizecek fırsat bulamıyor olmak. Ancak yüksek sayılabilecek maaş alan insanların da sıklıkla şikayetçi oldukları konu, işlerini sevmiyor ve hayatlarının o dönemini istemedikleri bir kariyerle harcıyor oldukları. Ayvalık'ta yazlık alıp organik salatalık yetiştirme hayalleri kurmanın yaşı 20'lere düştüğünden beridir bu mutsuzluk yumağının çözümünün ne olması gerektiğini düşünüyorum.

Bence bu sorunun herkes için geçerli bir doğru yanıtı yok, hatta yüksek gelir elde ederek sevdiği işi yapan insanların bile mutsuz olduklarına çokça şahit olmuşumdur. Youtube'da büyük şehirlerdeki kariyerlerini erkenden sonlandırma kararı alarak bu aryışa çıkmayı tercih etmiş çok sayıda kişinin hesabı var, herkesin açıp incelemesi ve kendi şartları için değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.

bukagan

29.06.2020 22:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yüksek maaşlı sevilmeyen iş vs düşük gelir sevilen iş

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.