5.00 / 1 oy

Youtube yemek kanalı için gerekli ekipman nelerdir?

Bir yandan yemek yaparken bir yandan da anlatarak youtube'a yemek tarifi videosu yüklemek gibi bir fikrim var, bu işi profesyonel olarak yapanlar gibi bir ekibim ya da yüksek bir bütçem yok. En temel ihtiyacım, bir yandan yemekleri hazırlayıp anlatmaya çalışırken diğer yandan kamera ve mikrofon gibi şeylerle elimin meşgul olmaması gerekiyor. Bu yüzden aşağıdaki ihtiyaç kalemleri için en optimal çözümleri bana anlatabilirseniz çok sevinirim. Marka model tavsiyesi olarak bilgi vermek isteyen arkadaşlar olursa özellikle memnun olurum çünkü ürünlerin fiyat bilgileri benim için çok önemli.

1. 2 adet kamera olsun istiyorum. Bir tanesi ile uzak plan çekim yaparken diğeri ise yukarıdan ya da yandan hazırladığım yemklerin detayına zoom yapmış olacak

2. 2 kamera da sabit olacağı için iki adet tripod'a ihtiyacım var

3. Ses için mümkünse kablosuz bir mikrofon, çok pahalı ise kablosu çok uzun kablolu bir mikrofon da işimi görür

4. Işık konusunda herkes çok önemli olduğunu söylemiş ama sürekli ışık kaynakları çok pahalı oldukları ve çok da yer kapladıkları için bu ihtiyacı doğal ışık (güneş) ile çözmeyi planlıyorum ama ek bir tripod ile softbox olabilir belki

shaziye

01.03.2020 12:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 11 Kasım 2021 02:15
    3

    yüzlerce video paylaşmasına rağmen başarısız olan kanallar da çok sayıda, artık insanlar youtube'da nitelikli ve televizyon yayını kalitesinde içerikler izlemek istiyorlar. kendi kamerası ile ışıksız ortamda yemek tarifini anlatan bir ev kadınının videosu bu yüzden izlenmiyor ve takipçisi de artmıyor. ama az profesyonel de olsa bir mutfak stüdyosu kuran kanallar 50 videodan sonra tarifleri de güzelse yürüyüp gidiyorlar. ne garip tiplerin meşhur olduğunu gördük, azim olduktan sonra herkes için halen mümkün.

  • 11 Kasım 2021 00:11
    2

    biz sadece 100.000 ve daha fazla takipçili kanalları gördüğümüz için sanıyoruz ki her youtube kanalı açan bir anda binlerce kişi tarafından takip edilmeye başlanıyor. arama yaptıktan sonra birkaç sayfa aşağılara giderseniz yıllar önce çekilmiş ve toplamda 20-30 kere izlenmiş videolar da görebilirsiniz. dolayısıyla youtube'da içerik üreticisi olmak için ilk gereklilik ekipmandan da öte sabır. o kanallar 3-4 video sonra pes edip içerik üretmekten vazgeçiyorlar. ama sabırla onlarca video üretenler uzun vadede bunun ekmeğini yiyorlar.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube yemek kanalı için gerekli ekipman nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.