5.00 / 1 oy

Xiaomi Yeelight Ampul Kendi Kendine Kapanıyor

sevki34 rumuzlu yazarın yazılarının gazına gelerek ben de bir adet rgb olanından Xiaomi Yeelight ampul siparişi verdim. Ürünü yaklaşık olarak 150 TL'ye aldım ve Mi Home uygulaması yerine google play'de gördüğüm Yeelight uygulaması ile eşleştirerek telefondan yönetebilir şekilde düzenledim. Benim de ilk izlenimlerim olumlu yönde ama lambadere bağlayarak kullandığım bu ampul (dkkatli olun, evinizdeki çoğu duy girişi E14 yani ince duylu. Xiaomi Yeelight ise E27 yani kalın duylu olduğu için hayal ettiğiniz yere bu ampul uymayabilir) durup dururken bağlantı koptuğu için kendi kendine sönüyor.

İnternette sunucu olarak singapur'u seçin demişlerdi, ben de uygulamayı kurarken singapur'u seçtim ve ampulü 5 kere kapatıp açarak resetledikten sonra başarılı bir şekilde telefonumla eşleşmesini sağladım. Ama örneğin 4-5 saat sorunsuz yandıktan sonra bir anda kendi kendine kapanıyor. Sonra tekrar bağlantı kurmakla uğraşıp tekrar açıyorum. Örneğin sabaha gündoğumu ışık efekti ile beni uyandırmasını istiyorum ama sabaha kadar çoktan bağlantı koptuğu için cihaz offline oluyor ve uyandırma senaryosu da çalışmamış oluyor.

Kurulumda bir hata yapmış olabilir miyim ya da kullandığım ampulde bir problem olabilir mi? Evdeki internet, Xiaomi Yeelight'ın takıldığı yerden çok güzel çekiyor ve modeme de çok yakın. Az çekmesinden dolayı kopmaı mümkün değil yani.

volvolkan

11.10.2020 23:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Aralık 2021 09:10
    0

    Philips Hue almak yerine tasarruf yapan çok kişinin birçok forumda benzer şikayetlerini okumuş birisi olarak zamanınıza yazık, fiyatları daha da yükselmeden bir hue seti alın kurtulun bu işkencelerden :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi Yeelight Ampul Kendi Kendine Kapanıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.