5.00 / 1 oy

Windows 11 Focus Session Özelliği Nedir?

Focus Session özelliği, Türkçe karşılık olarak odaklanma oturumu olarak düşünülebilir. Belirli bir süresi olan ve dikkatiniz dağılmadan tamamlamanız gereken bazı işlerinizde aslıda farkında olmadan bu özelliği gündelik yaşamınızda zaten kullanıyorsunuzdur. Örneğin bir testi ara vermeden 60 dakikada çözmek ya da yarım saat süreceğini tahmin ettiğiniz bir projeyi bir oturuşta konsantre olarak tamamlayıp kalkmak gibi.

Windows 11'de de kullanıcı verimililiğini ve üretkenliğini artırmak amacıyla focus session özelliği eklenmiş ve bu süreçte dikkat dağıtıcı bildirimler vb. engellenebiliyor. Focus Session özelliğini daha da keyifli kılan özelliği ise, bu özellik ile birlikte Spotify'ın da entegre edilebilir olması. Örneğin yarım saatlik bir işiniz var ve bu işe özel olarak bir albümü ya da playlist'i arkada Spotify üzerinden çalmak istiyorsunuz. Focus Session'ı başlattığınızda Spotify da birlikte başlıyor ve verimliliğinizi en üstte tutabilmeniz amaçlanıyor.

Windows 10'da olmayan ve Windows 11'e geçmeyi özendirecek çok faydalı bir özellik olarak ben Focus Session özelliğini çok beğendim, umarım ilerleyen zamanlarda farklı programlarla entegre edebilme seçenekleri de eklenir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Windows 11 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

bkz: Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yapmak

bkz: Windows 10 Hoşgeldiniz Yazısında Kalıyor

bkz: Spotify Hi-Fi Ne Zaman Çıkacak ve Ücreti Ne Olacak?

bkz: Spotify download klasörü Windows'ta nerededir?

bkz: Windows 10'dan Windows 11'e upgrade nasıl yapılır?

kobra

17.08.2021 20:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Kasım 2021 07:10
    0

    işletim sisteminizin siz birkaç saat bölünmeden çalışabilesiniz diye böyle özelliklere sahip olması şık ama bence hiç de ihtiyaç değil. bunun yerine telefonunuzu kapatın ve işiniz bitince geri açın. telefon hepimizin hayatından o kadar çok zaman çalıyor ki emin olun artık kanıksamış olduğumuz için farkına bile varamıyoruz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 11 Focus Session Özelliği Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.