5.00 / 1 oy

Whatsapp'ta Online Görünme Nasıl Engellenir?

Cep telefonları akıllandığından beri ne mahremiyetimiz kaldı ne de kendimize ayıracak zamanımız. Telefonu kapatmak zaten mümkün değil, açıkken de açık olduğunu kabak gibi gösteren uygulamalar yüzünden mesaj geldiğinde uyuyordum ya da görmemişim diyemiyorsunuz.

Whatsapp'ta offline olabilmek için bir özellik olmalı diye düşünüyorum, online olan herkesin bunu ilan etmesi şart mı? Yıllar önce messenger'da bile durum seçme özelliği vardı ve ister dışarıda ister meşgul isterse de offline olarak seçerdi insanlar durumunu. Herhangi bir şekilde (whatsapp içinden bir ayar değiştirerek ya da ek bir uygulama ya da whatsapp modu kurarak) whatsapp'ta offline görünebilmek için bir yol var mıdır? Tepki göstermek için whatsapp'ı kaldırayım desem öyle bir şey de mümkün değil, sms yerine geçti adamlar kullanım yaygınlığı olarak neredeyse, herkesin resmi haberleşme uygulaması oldu.

Telegram gibi her istediğimiz özelliğin çoktan eklendiği mükemmel bir uygulama varken yeniliklere karşı direnen whatsapp'ın yerini telegram ve türevi yeni nesil mesajlaşma uygulamalarına bırakmasını diliyorum. Herkesin cebinde olan bir alet içinde kurulu uygulamanın bireysel mahremiyet haklarına limon sıkması kadar rahatsız edici bir şey yok.

Mahmut.Yıldız

08.10.2020 16:48

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Whatsapp'ta Online Görünme Nasıl Engellenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.