5.00 / 1 oy

Visual Studio'da HTML etiketlerini otomatik olarak kapatmak

Visual Studio Code, hafif ve hızlı bir şekilde kullanılabilir olmanın ötesinde; eklenti ekleyebilme özelliği ile özelleştirilebilme yeteneği sayesinde bugün en sık kullanılan IDE'lerden birisi. Eskiden her bir programlama dili ya da markup language için farklı bir IDE kullanımı tercih edilirken, bugün artık tek bir IDE kullanarak ve bu IDE'ye gerekli eklentileri kurarak o dile ait kodlamalar kolaylıkla yapılabilmektedir.

VS Code'da internet sitesi geliştirirken hangi programlama dili olursa olsun, bir yerde mutlaka HTML kodu yazmak gerekli olmaktadır. HTML kodu yazarken de en sık gereksinim duyulan kolaylıklardan birisi, açılan bir HTML etiketinin otomatik olarak kapatılması. Bu sayede hem daha az kod yazılarak zamandan tasarruf edilebilmekte, hem de olası unutulan etiket kapatma işlemleri bertaraf edilebikmektedir.

Visual Code'da açtığınız HTML etiketlerini otomatik olarak kapatmak için Auto Close Tag eklentisini Visual Studio Code'a kurmanız yeterlidir. Tercihinize bağlı olarak HTML etiketini otomatik kapatma özelliğine sahip olan diğer eklentileri de tercih edebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

 bkz: Agile Yazılım Geliştirme Metodu Nedir?

 bkz: PHP ile artık yılları bulmak

 bkz: Visual Studio Code'da Namespace'i Otomatik Olarak Eklemek (C#)

 bkz: Visual Studio Code'da foreach döngüsü kısayolu

 bkz: Visual Studio'da Kullanılan C# Versiyonunu Görmek ve Değiştirmek

 bkz: Android Studio Layout Türleri ve Özellikleri

oissende

07.08.2021 23:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Visual Studio'da HTML etiketlerini otomatik olarak kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.