5.00 / 1 oy

Demir teli neyle nasıl kesebilirim?

Bitkileri çubuklara bağlamak amacıyla sağlam ve yazın/kışın kopmayacak sağlam bir ip ararken aklıma çamaşır ipi kullanmak geldi. Hem şekil vermesi kolay, hem yuvarlak olduğu için bitkilere zarar vermez, hem de zaten doğasu gereği sürekli olarak balkonlarda kullanılıyor ve yıllarca sağlam kaldığı da bilinen bir durum. Bu mükemmel fikrimi uygulayarak internetten 50 metreye yakın (kargo bedava olsun diye) çamaşır ipi aldım ve büyük bir hevesle bitkileri sabitlemek amacıyla kullanmak amacıyla makasımla kesip gerekli uzunluklarda hazırlamak istedim. Ama çamaşır iplerinin içinde tel olurmuş, ben de bunu yeni öğrenmiş oldum. Evdeki en büyük makasla çamaşır ipinin demirlerini bir kere kesebilmek için yaklaşık 15 dakika uğraşmam gerekti ve sonunda artık dışındaki naylon soyulmuş ve içindeki teller ele vatar hale gelmişti ve bitkiler için bu şekilde kullanmaya da imkan yoktu. İçindeki demir teller aşağı yukaru zımba teli büyüklüğünde ve 4-5 tane tel geçiyor. Bu telleri kesebilmek için uygun araç nedir bunu öğrenmek istiyorum. Evdeki makaslarla, bıçaklarla, pense-yan keski türü aletlerle ve testere ile kesmeyi denedim ama hiçbiri ile kesemedim. Demir tel kesmek için hangi alet kullanılabilir?

sedef

12.05.2020 19:35

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Haziran 2020 19:07
    6

    demir testeresi olarak satılan hesaplı ürünler var internette, tanıtım reklamlarında da çivi, vida vb. ne varsa tıkır tıkır kesiyor. sizin demir telleri muhtemelen saniyeler içerisinde kesecektir. fiyatları da 20 TL civarlarında olduğu için alın evinizde bulunsun. ama içinden taşıma çantası ya da muhafaza kutusu çıkmadığı için özellikle evde çocuk falan varsa çok dikkatli ve erişilemeyecek şekilde saklamanızı öneririm

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Demir teli neyle nasıl kesebilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.