5.00 / 1 oy

Türkçe bilen birisinin öğrenebileceği en kolay yabancı dil hangisidir?

Etimolojik açıdan konuşma ve yazım kuralları ve mantığı açısından Türkçe'ye en çok benzediği için öğrenmesi de en kolay olan yabancı diller arasında bir araştırma yaptım, hem ilave bilgi vermek isteyen olursa diye, hem de hatalı bir bilgi verirsem de düzeltmek isteyen olursa diye buradan da paylaşıyorum.

İnternetten denk geldiğim bir araştırmanın sonuçları da tahminlerime oldukça parallel sonuçlar verdiği için içim biraz daha rahat. Türkçe'ye en çok benzeyen yabancı dil, dolayısıyla da bir Türk'ün en kolay öğrenebileceği yabancı dil Azerice. Azerice'den sonra ise orta doğu Türkmen dilleri geliyor. 

Öğrenilmesi en mantıklı dil olarak ise ben halen İngilizce'nin gerekliliğini savunuyorum çünkü İngilizce konuşmak, farklı bir düşünme sistemini anlamayı da beraberinde getirmiş oluyor ve Almanca ve Fransızca gibi diğer Avrupa dillerini öğrenmeyi de kolaylaştırıyor. Uzakdoğu dillerine ise hayranlık duysam da öğrenmeye başlamaya henüz hiç cesaretim yok :(

Görüş ve bilgilerinizi yazabilirsiniz, bilgi üzerine koydukça birikir sonuçta, birbirimizin yanlışlarını da düzeltebiliriz böylece.

zehnisağcan

02.10.2019 22:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Mayıs 2022 09:30
    0

    bence seçenekler arasında hem fayda açısından hem de yaygınlık açısından en uygunu ingilizcedir, hayatın her alanında da büyük fayda ve kolaylık sağlıyor ingilizce bilmek

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Türkçe bilen birisinin öğrenebileceği en kolay yabancı dil hangisidir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.