5.00 / 1 oy

The semaphore timeout period has expired hatası ve çözümü

The semaphore timeout period has expired hatası, farklı yazılım dillerinde farklı senaryolarda almanız muhtemel bir hatadır. Bu hatanın neden kaynaklandığını anlayabilmek için öncelikle semaforun (semaphore) ne olduğunu bilmek faydalı olur. En basit tanımıyla, paylaşılan bellekteki iş parçacıklarının yönetimini (thread management) sağlayan sisteme semaphore adı verilmektedir. Örneğin progrmların çalışmasına izin vermek ya da bekletmek gibi operasyonlar bellekteki yer müsaitliğine göre semaphore ile yapılır.

Eğer ASP.NET, SQL Azure, ASP.NET MVC gibi bir çalışma ortamında web sunucusunda bu hatayı alıyorsanız, en muhtemel sebep bağlantınızın kopmuş olmasıdır. Çünkü bağlantı sorunlarında IIS semaphore timeout hatası verebilmektedir, özellikle de bellek yönetimi yapmakta olduğunuz bir proje geliştirmiyorsanız hatanın muhtemel sebebi budur.

Diğer olası sebep ise sanal makine (Virtual Machine) kullanıyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir, bu senaryoda da network sürücülerini ve TCP soketlerinizi kontrol edebilirsiniz. Eğer VM kullanmıyor olmanıza rağmen semaphore timeout hatası almaya devam ediyorsanız sunucunuzun (sql server da olabilir) yükünü kontrol edebilirsiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

29.12.2020 22:42

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
The semaphore timeout period has expired hatası ve çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.