5.00 / 1 oy

Terziye zarardan dolayı dava açılabilir mi?

400 TL'ye internetten satın aldığım Fred Perry marka gömleğin bel uzunluğunu kısaltması için terziye vermiştim. Birkaç gündür terziye iş çıkışı gittiğimde abla henüz yapamadım senin gömleğini diyerek beni oyaladıktan sonra bugün artık vazgeçerek gömleğimi geri almak istediğimi söyledim. Biraz kemküm ettikten sonra gömleğimi elime bir aldım ki üzerinde kocaman bir sigara yanığı var. Gömleğin yenisini alması gerektiği konusunda bir tartışma yaptıysam da ne halin varsa gör diyerek gömleği bana geri verdi. Şimdi bu adama dava açsam bir gömlek için avukat masrafları ile mi uğraşacağım ya da esnaf odası gibi şikayet edebileceğim bir merci var mıdır, terziyi nereye şikayet edebilirim?

Pınar72

27.11.2019 20:05

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Kasım 2021 07:36
    1

    hiç sanmıyorum, sanmadığım gibi bir gömlek için dava açmak da ne kadar tasarruf tedbiri olabilir bundan da şüpheliyim. ama bu suistimali için bir yaptırımınız olmasını istiyorsanız en fazla kpnu komşuya yaptığı işi gösterebilirsiniz ki mahalle terzisi için daha büyük zarar sebebi de ben bilmiyorum. ama terzinin zarara uğraması da sizin kıyafetinizi geri getirmeyeceğine göre çok çok bir daha o terziye gitmezsiniz o kadar

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Terziye zarardan dolayı dava açılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.