5.00 / 1 oy

Telefonda şarjı tam dolunca prizden çıkartmak için bildirim almak

Telefon bataryası kullanımı ile ilgili olarak almayı planladığım önlemleri bir önceki soruda yazdım: Telefonda şarj yüzde 5'e düşünce bildirim almak. Bu önlemlerden bir diğer önemli aşama da telefonun şarjı tam olarak dolduğu anda %100 olur olmaz prizden çıkartmak. Bunun için de benzer bir android uygulaması arıyorum, telefonun şarjı %100'e ulaştığında devreye girecek ve telefon şarjda takılı kalmaya devam ettiği sürece rahatsız edici bir melodi ile yüksek seste ötmeye devam edecek, ne zaman telefon şarjdan çıkartılırsa da o zaman susacak. Bı sayede telefonun şarjı bitmeden şarjı dolmaya başlayacak ve telefonun şarjı dolar dolmaz da daha fazla şarj olması engellenecek şekide elektrik ile bağlantısı kesilecek. Her ne kadar akıllı telefonlarda batarya doluluğu %100'e ulaştığı anda şarj edilmesi duruyor dense de telefonun şarjının 99'a düşmüyor olmasından dolayı bu teze inanmıyorum ve bataryanın ömrünün kısaltılacağı şekilde dolu olan bataryanın doldurululmaya devam ettiğini düşünüyorum. Batarya tam doluluğa ulaştığında dediğim gibi uyarı veren bir uygulama biliyorsanız google play üzerinden linki paylaşabilir misiniz?

G.Köle

20.07.2020 16:13

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 24 Kasım 2020 06:36
    11

    Mümkündür, Accubattery uygulamasını kurun ve telefonunuz şarj olurken şarj seviyesi yüzde kaça geldiğinde sizi uyarmasını istediğini ayarlayın. Sonrasında telefonunuz şarj olurken eğer siz %100 olarak ayarladıysanız %100 olduğunda ya da siz %80 olarak ayarladıysanız telefonunuzun şarjı %80 olduğunda alarm gibi çalarak sizi bilgilendiriyor ve kabloyu şarjdan çıkarttığınızda da duruyor.

  • 4 Kasım 2021 03:00
    0

    ne yaparsanız yapın bir telefonun batarya ömrü 3 yıldan sonra ciddi miktarda düşmeye başlıyor. ilk aldığınızda ikinci gün bile dayanacak gibi olan batarya 3 yıl sonra günü tamamlayamamaya başlıyor ve sürekli olarak power bank ile gezmek durumunda kalıyorsunuz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefonda şarjı tam dolunca prizden çıkartmak için bildirim almak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.