5.00 / 1 oy

SQL Server'da Update yaparken Select komutu kullanmak

Sql Server'da bir tablodaki verileri update etmek için farklı bir tablodaki verileri Select etmek ve iki tabloyu join ile birleştirerek ilişkili verilerin güncellenmesini sağlayan tablo güncellemelerini yapmanız gereken zamanlar olmuştur, Sql Server'da tabloları join ile birleştirerek update içinde select komutu yazmak için aşağıdaki örnek kodları kullanabilirsiniz.

Örnek: Sipariş ürünleri ve ürünler adında iki farklı tablo vardır ve ürünler tablosunun ID sütunu ile sipariş ürünleri tablosunun içerisindeki urunID sütunu verileri aynıdır. sipariş ürünleri tablosunda eksik veriler olduğu tespit edilmiştir ve ilgili ürünlerin para birimleri ürünler tablosundan çekilecektir. Bu işlem için sipariş ürünleri tablosunda karakter sayısı 2'den küçük olan satırların para birimleri, ürünler tablosundaki currency sütunu ile eşlenerek güncelleme yapılacaktır. İlgili örnek kodlar:

UPDATE su
SET 
su.parabirimi=u.Currency
FROM siparisUrunler su
INNER JOIN urunler u
ON su.urunID = u.ID
where len(su.parabirimi)<2

 

kaanbey

14.07.2020 06:14

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
SQL Server'da Update yaparken Select komutu kullanmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.