5.00 / 1 oy

Sivrisinek ısırığı kaşıntısını azaltan ve geçiren şeyler

Sivrisinek ısırığının en pis tarafı günlerce kaşınması, uykudan uyandırması, hatta arka ayak bileği gibi yerlerde (ayakkabının dışında kalan açıklık) yan yana birkaç tane sinek ısırığı olduğunda sinir krizi geçirtecek kaşıntı nöbetlerinin başlaması diye düşünüyorum. Bugüne kadar sivrisinek ısırığı kaşıntısını gidermek için çok ürün denemiş birisi olarak kaşıntıdan derinizi kanatmanızı ve tahriş etmenizi engelleyecek formülleri size veriyorum.

- Kolonya diyenlere inanmayın çünkü alkolün kaşıntıyı azaltmak gibi bir etkisi yok. Olsa olsa sivrisinekten gelebilecek mikropları dezenfekte etmeye katkısı olabilir o kadar.

- Sabun işe yarıyor, sabunu iyice köpürttükten sonra sivrisinek ısırığı olan yerlere sıvı formda sürün.

- Kaşıntıya yol açan şey, sivrisineğin emdiği kan değil aslında. Kanın pıhtılaşmasını engellemek için salgıladığı şey bizde kaşıntıya yol açıyor. Bu sıvının etkisini yok eden şeylerden birisi de ısı. Eğer kulağınız ya da benzeri bir yerinizi ısırdıysa birazdan yazacağım şeyi sakın denemeyin. Ayak topuğu gibi yerlerde acısız ve kesin çözüm oluyor. Sakın ısı için bir yerlerinizi de yakmayın. Çay kaşığının arkasını mum gibi bir ateş üzerinde biraz ısıttıktan sonra kontrollü olarak sinek ısırığının olduğu yere basarsanız kaşıntı geçiyor ama kaşıntı bitsin derken kendinizi dağlamamaya dikkat edin.

- Eğer yakınlarda bir eczane varsa hiç uğraşmayın. Gidip stilex jel alın ve sürün.

- Tuz ya da yoğurt dök diyenlere de inanmayın.

goringo

28.07.2020 16:30

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sivrisinek ısırığı kaşıntısını azaltan ve geçiren şeyler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.