5.00 / 1 oy

Sıfır Araba Alırken Araç Ekspertize Sokulabilir Mi?

Sıfır araba alıp da arabasında küçük boyalı parçalar ya da çizikler gözlemleyen kişileri o kadar çok gördüm ve duydum ki kendi sıfır araba satın alma deneyimim daha başlamadan bende bir sürü kötü durum senaryoları çalışmaya başladı bile. Arabayı satın aldıktan sonra bir yerinde bir kusur olsa iade etmek için de çok uzun mücadeleler vermek gerekir diye tahmin ediyorum, araba fiyatları zaten ev fiyatlarıyla yarışır durumda ve sağlık olsun diyebileceğimiz rakamların çok ötesinde paralardan bahsediyoruz artık.

Bayiden sıfır araba satın almak için aklımda şöyle bir fikir var, arabaların parasını ödedikten aylar sonra verdiğiniz sipariş size geldiğinde arabayı beğenmedim almayacağım diyemiyorsunuz. Bir yerinde bir kusur varsa da bayler paralarını çoktan aldıkları için size geçmiş olsun diyerek soğuk su ikram ediyorlar ve yasal olarak da belli bir yüzdeye kadar sıfır araçların kaportlarında kusur olabileceğini söylüyorlar. Bu yüzden bayide teşhir olarak sergilenmekte olan araçlardan birisini daha makul bir fiyata ya da bayinin otoparkında sıfır olarak bekleyen araçlardan birisini görerek satın almak gibi bir fikrim var. Ama acaba arabayı satın almadan önce ekspertize gösterebilmemiz mümkün müdür? Eğer mümkün değilse de artık kaportacımı yanımda götürmeyi ve boya kalınlık ölçme makinesi ile aracın tüm kaportasını ölçtirmeyi planlıyorum. Eğer satın alırsam da ilk işim Sıfır Arabaya Seramik Kaplama Yaptırmak Gerekli mi? yazısındaki gibi seramik kaplama yaptırmak.

Arabanın kaportasını kontrol edebilmek için aklına başka fikir gelen var mı? Motor ya da şanzıman gibi aksamlarda çıkabilecek kusurlar zaten garanti kapsamında olduğu için çok sorun etmiyorum, sonuçta sandık motor değişimi olmadığı sürece aracın fiyatını düşürebilecek bir tamirat gerçekleşmiyor.

batu4545

24.09.2020 20:49

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 6 Şubat 2022 10:09
    4

    artık sıfır araba alamayacağınızı varsayarak böyle dertlerinizin de kalmadığını tahmin ediyorum

  • 30 Nisan 2022 20:51
    0

    aracı alıp ekspertize sokmak için bir yere götüremezsiniz ama ustalarınızı yanınızda aracı alacağınız bayiye götürerek inceletebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sıfır Araba Alırken Araç Ekspertize Sokulabilir Mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.