5.00 / 1 oy

Sekmesi kapatılamayan internet sitesi yapmak halen mümkün mü?

Eskiden javascript ile window.onunload üzerinden sayfa kullanıcı tarafından kapatılmak istendiğinde bunu engellemek mümkündü, sonra tarayıcılar tarafından kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kapatılamaz sekmelerin engellenmesi (ve ppp-up pencerelerin açılmasını engellemek için) çok sayıda iyileştirme yapıldı. Mesela bir diğer sekme kapatma engellemesi yaklaşımı da kullanıcıya sonsuz sayıda alert ya da dialog box çıkartarak sekmeyi kapatmasını engellemekti. Sonra tarayıcılar birden fazla alert mesajı gösteren sitelerde "daha fazla göstermesine izin verme" çözümünü getirdiler.

Açıkçası bir kullanıcı olarak bütün bu kapatılamaz sekme ya da pop-up yağmurları gibi uygulamaların bitmiş olmasından çok memnunum. Ama bir challange olarak mevcut güncel tarayıcılarda halen kullanıcının kapatmasına izin vermeyecek bir site kodlamak mümkün mü bunu da merak ediyorum.

RainingCodes

24.02.2020 17:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sekmesi kapatılamayan internet sitesi yapmak halen mümkün mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.