5.00 / 1 oy

Samsung telefonlarda “Always On Display” nasıl kapatılır?

“Always on display” kullanıcıları bilir, telefon ekranın siz istediğiniz sürece hiç kapanmadığını ve telefonu açma zahmetine girişmeden ekranınızda istediğiniz boyut ve şekilde tarih bilgisi ve saat bilgileri yer alıyor. 

“Always on display” ile bir kez tanıştığınız ve kullanmaya başladığınızda artık bir alışkanlık ve bağımlılık haline geliyor. Benim için Samsung telefonlardaki en büyük avantaj “Always on display” özelliği olarak düşünüyorum. Masa başında bilgisayar ile iş yapıyorsanız telefon görüşmeleri haricinde geriye kalan tüm işinizi bilgisayardan halledebilirsiniz. Çünkü “Always on display” ile telefonunuza gelen whatsapp, mail, sms gibi tüm bildirimleri telefonu elinize almadan görebiliyorsunuz ve tüm bu işlemleri bilgisayarınızdan yapabiliyorsunuz. Bildirimlerin renklerini ayarladığınız sürece büyük avantaj sağlamaktadır iş yerinden mi mail gelmiş yoksa kendi özel mailiniz gibi.. Ayrıca gece uyandığımda saat kaç diye telefonu kurcalamama gerek kalmadan sadece telefon ekranına bakarak saati görebilmek benim için büyük bir rahatlık. Dolayısıyla “Always on display” özelliğini kapattığımda ya da “Always on display” özelliği olmayan başka bir telefona geçtiğinizde boşluğa düşmüşlüğüm olmuştur.  

Telefonun şarjını çok fazla harcıyor diye söyleyenlere kulak asmayınız, ben de uzun bir süre böyle düşünmüş ve kullanmayı ertelemiştim fakat saate bakmak ve bildirim geldi mi ne geldi diye sürekli telefonu açmanın daha fazla enerji tükettiğini öğrendikten sonra kullanmaya başladım. Ayrıca aod görüntü ışığını ve parlıklığı telefonun bulunduğu  ortamın aydınlık derecesine göre kendisi belkirlediği için daha az enerji tüketimi yapıyormuş. 

Yazımın konusuna gelirsem ve bu kadar “Always on display”i övdükten sonra hala kapatmak isteyen ya da kapatmak zorunda olanlar için nasıl kapatılacağından da bahsedeyim.

 * Telefonunuzun ayarlar kısmına girin

 * Kilit ekranını seçin

 * “Always on display” seçeneğini göreceksiniz, bu kısımda istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. 

Mazisi Nokia’ya dayalı olsa da sonraları Samsung ve LG telefonlarda kullanıldığı için ve belki de daha çok reklam yapıldığı ya da kullanıcı sayısının da artmış olması sebebiyle sanki Samsung ve LG ile “Always on display” görüntüsü başlamış olarak düşünülüyor. Bunu da küçük bir bilgi olarak belirtmek istedim. 
 

 

hasan

09.01.2021 22:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung telefonlarda “Always On Display” nasıl kapatılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.