5.00 / 1 oy

Broadlink RP4 Pro AP Mode Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Broadlink RP4 Pro cihazını satın aldım ve salondaki uzaktan kumandalı cihazları telefon üzerinden Broadlink RP4 Pro'ya bağlanarak uzaktan yönetebilmek ve senaryolar eklemek gibi planlarım var. Ancak ilk kuruluşta yaşadığım wifi tanıtma problemini ve çözümünü paylaşmak istedim.

Broadlink RP4 Pro cihazlarda wifi şifresini yazarak otomatik olarak evdeki ağa bağlantı kurmanız için bir arayüz geliştirilmiş, ancak bu arayüz bende işe yaramadığı gibi internetten gördüğüm kadarıyla birçok insanda da aynı şekilde işe yaramamış. Bunun yerine ise alternatif bir bağlantı metodu olarak AP mode adı verilen bir yöntem var. Bu yöntemde Broadlink RP4 Pro cihazınızı iki kere uzun uzun resetlemeniz ve modem moduna almanız gerekiyor, sonrasında da Broadlink uygulamasında kendi Broadlink RP4 Pro cihazınıza bağlanarak wifi kullanıcı adını ve şifresini doğrudan Broadlink RP4 Pro cihazınıza gönderiyorsunuz ve cihazınız da evdeki kablosuz internet ağına bağlanmış oluyor.

Kendi deneyimlerim neticesinde iki önemli konudan daha bahsetmek istiyorum. Birincisi eğer evinizdeki kablosuz internet ağı 2.4 ghz bandında (biraz daha eski bir standart, yenisi ise 5ghz) yayın yapmıyorsa Broadlink RP4 Pro cihazınız kablosuz interneti görmüyor. Bu durumda 2.4 ghz frekansından kablosuz ağ ağını da aktif duruma getirmeniz gerekiyor. İkinci problem ise kablosuz ağ isimlendirmesi ile ilgili. Şifre değişimi ya da özel karakter kullanımlarında Broadlink RP4 Pro yine ağa bağlanırken sorun yaşayabiliyor, bunun için içinde özel karakter olmayan yeni bir kablosuz ağ yaratmanızı ve bu şekilde bağlanmanızı öneriyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Broadlink RM Pro'da Wi-Fi şifresini güncellemek

bkz: Broadlink Infrared Mini ile Google Home Entegrasyonu Yapmak

bkz: Garaj kapısı için uzaktan kumanda menzilini azaltılabilir mi?

bkz: Arduino ile otopark kumandası kopyalanabilir mi?

bkz: Uzaktan kumanda neden bozulur?

bkz: Uzaktan kumanda nasıl yeniden programlanır?

taşkın

10.08.2021 14:22

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Broadlink RP4 Pro AP Mode Nedir ve Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.