5.00 / 1 oy

Rus Bir Kadınla Evlenmek İçin Gerekli Prosedür Nedir?

Bu soruyu linç yeme pahasına açıyorum, anlayan yazarlar bena hak verecektir. İnsanlar kalan ömürlerini birlikte geçirmek için başka insanlarla bir hayat anlaşması yaparlar ve bu anlaşmaya da evlilik adı verilir. İnsanların farklı ülke vatandaşları ile evlenmeleri gayet yaygın ve olağan bir durum olduğu için bu konudaki fikirlerimi paylaşmak ve yabancı birisi ile evli olan bir yazar arkadaşımız varsa gerekli yasal süreç ile prosedürleri öğrenmek istiyorum.

Peki neden Türk bir kadınla evlenmek istemiyorum?

1. Türk kadınlar maalesef fazla prensesler. Önce aileleri tarafından elleri sıcak sudan soğuk suya sokulmadan yetiştirilmişler ve hayatlarının kalan kısmında da hiç zora gelmek istemiyorlar. Masalları gerçek sanıyorlar ve dizilerdeki gibi zengin, kaslı ve kendilerini gezdirecek erkeklerin varlıklarına inanıyorlar. Dolayısıyla gerçek erkekler olan bizler sadece teselli ikramiyesi olarak değerlendirilmiş oluyoruz. Hayatları boyunca da sürekli olarak kendilerini kandırmak isteyen erkeklerden de her türlü ilgiyi gördükleri için maşallah hepsi prenses forever.

2. Adetlerimiz tamamen damadı yontmak üzerine kurgulanmış. Gelinin bütün akrabalarına hediyeler, ailesine altınlar, düğünde bir kere yapılıyor diye her türlü harcama tamamen damada düşüyor. Görgüsüzlük ve sosyal medyadan çiğlik yapmak ise gelinin görevleri arasında. Paranızla tam anlamıyla rezil oluyorsunuz yani.

3. Yasal olarak kadınlar boşanmak istedikleri anda kocalarının içinden geçebiliyorlar. Maddi manevi davalar, olmasa bile aksi ispatlanamadığı sürece var gibi değerlendirilen psikolojik şiddetler ve melek gibi olan adamları bile sonunda haksız çıkartan bir yargılama süreci var. Sonunda da olan tüm paranızı alıyorlar, olmayanı borçlandırıyorlar ve bir de üzerine sizi nafakaya bağlayıp evlenmedikleri yeni sevgilileri ile birlikte güzelce eziyorlar.

Gelelim neden rus kadınları seçtiğime.

1. Rus kadınları erkeklerine Türk kadınlarından daha fazla bağlılar.

2. Türk kadınlarındaki ego Rus kadınlarında yok. Türkiye'ye gelen Ruslarda var bakın orası başka, çünkü bizim vatandaşlar hepsini ilgi manyağı yaptığı için bir ayda dengeleri bozuluyor.

3. Boy, fizik ve güzellik olarak kimse kusura bakmasın ama ciddi manada alımlılar ve düzenli spor yapma kültürleri olduğu için 30'larında göbeklerini salmıyorlar.

4. Kültür olarak üzülerek söylüyorum ki bizden daha iyiler. Dünya klasiklerini okumuş, sanat anlamında da akımları bilen kişiler. Sohbet ederseniz de (ingilizce bilenlerle) tarih ve kültür hakkında çok hoş sohbetler edebiliyorsunuz.

Ayrıca yabancı birisi ile evlenince Türkiye'de ayrıcalıklar da ediniyorsunuz. Örneğin yabancıdan yabancıya araba fiyatlarına bakarsanız vergiden muaf bu arabaların fiyatlarına inanamazsınız. Yabancı eşinizin üzerine alacağınız lüks bir aile arabası da düğün hediyesi gibi olur.

İçimi de biraz dökmüş oldum bu vesileyle. Peki Rusya'ya gitsem ve anlaşabildiğim bir Rus kadını ile evlenmek istersem prosedürler nedir? Nikah rusya'da mı yapılır yoksa Türkiye'de mi yapmak gerekir mesela?

delicavit

30.10.2020 16:59

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 17 Mayıs 2022 09:01
    0

    gidip rusya'da evlenmek belki daha az prosedür ile sonuçlanabilir, sonuçta evlilik global bir mevzu oradaki evlilikler burada da geçerli olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Rus Bir Kadınla Evlenmek İçin Gerekli Prosedür Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.