5.00 / 1 oy

Playstation Store'da Oyun Nasıl İade Edilebilir?

Playstation Store'da bazen 450 TL'ye satın aldığımız oyunların ertesi gün 50 (Fifa 20) hatta 30 TL'ye (NBA 2K20) düştüğünü bile göreiliyoruz, 500 TL eder diye düşündüğüm için yeni çıkan oyuna o kadar para verdikten sonra aynı oyunun bu kadar fiyatının düşebildiğini görünce artık oyun satın alamaz oldum. Oyunlarımı sürekli olarak playstation store'dan dijital olarak satın aldığım için başkasına satma şansım da yok, hesabımı satmayı ise hiç düşünmedim ve ilgilenmiyorum bile. Ama Sony Türkiye'nin 400 TL üzeri fiyatlı oyunları 100 TL'nin altına düşüreceği durumlarda oyunları yüksek fiyattan alan kullanıcıları için daha insaflı olması gerekiyor, reel piyasada fiyatları bu kadar oynak olan hisse senetleri bile yokken satışı yapılan oyunların fiyatlarının da bu kadar oynak olmaması gerekiyor.

Başlık yanıltıcı oldu ise kısa bir açıklama yapayım, playstation store'da oyunu iade etmek gibi bir seçenek yok, varsa da ben bilmiyorum. Ama tüketici olarak Türk Ticareet Kanuunu tarafından bize verilen haklarımız var. Satın aldığım her teknolojik ve dijital ürünü iade edebilmek için 15-20 gün sürem olduğunu biliyorum, ama kitap ya da bilgisayar oyunu gibi tüketilen ve bir daha ihtiyaç duyulmayacak ürünlerde 1 haftalık iade hakkı bile olsa herkesin satın aldığı her oyunu iade edeceğinin de farkındayım. Ama sadece satın aldığım ürünün fiyatının bir anda 8-10 kat düşmesi durumunda bu ürünlerin fiyat farkını alabilmek gibi bir hakkım olup olmadığını merak ediyorum. Oyun fiyatlarının spekülatif hisse senetlerinden bile daha oynak olduğu bu sistemde tüketici olarak kendimi kazık yemekten nasıl koruyabilirim?

Hasan81

22.06.2020 19:54

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation Store'da Oyun Nasıl İade Edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.