5.00 / 1 oy

Playstation 4'te P Tuşuna Basmadan Playstation Menüsü Açılıyor

Playstation 4 Pro kullanıyorum ve son indirimlerde Mortal Kombat 11'in PS Store fiyatının 349,00 TL'den 139,60 TL'ye düştüğünü görünce dayanamadım ve satın aldım :) Oyunun çok eski versiyonlarını oynamıştım ve geçirdiği grafiksel evrimi görünce inanamadım. Oyundaki şiddet seviyesi ise hayal gücümün çok daha ötesinde ve bu oyunu her yaşta çocuğun rahatlıkla oynayabiliyor olması da bence araştırılması gereken bir konu. Aklınıza gelebilecek her türlü aksiyon var ve sık sık yok artık dediğim de oldu. Mortal Kombat 1'in kendi dönemindeki rakibi olan Street Fighter'a göre çok daha şiddet içerikli bir oyun olduğunu hatırlıyorum ama işin bu evreye geldiğini ben kaçırmışım.

Oyunun oynanışı çok keyifli ve her karakterin de kendi güçlü ve zayıf yönleri var. Şimdilik karakterleri tanımak için rastgele oyuncular seçerek oynuyorum ve oyun başında da karakterlerin özel hareketlerine (special moves) bakarak doğru zamanda doğru hareketleri yaparak rakibi yenmeye çalışıyorum. Ama oyunu oynarken kolun sol çubuğu benim bu özel hareket yapabilme çabalarına ne kadar dayanabilecek ondan da şüpheliyim, tam bir Dualschock 4 düşmanı olabilir bu oyun.

Konuyu açma sebebim ise Mortal Kombat 11 oynarken sürekli olarak Playstation menüsünün açılması. Oyun oynarken bildiğim kadarıyla Playstation menüsünün açılabilmesinin tek yolu, koldan P butonuna basmak ama P tuşuna basmadığıma emin olduğum halde bir şekilde ısrarla Playstation menüsünü açmayı başarabiliyorum. Aklıma olası iki sebep geliyor ama hangisi olduğuna da emin olamadım. Ya Playstation menüsünü açan farklı bir tuş kombinasyonu var ve ben bu kombinasyonu kazara yapıyorum, ya da kullandığım dualshock kolunun p tuşu kendi kendine basacak şekilde bozuldu. Tahmini olan varsa neden olduğunu ve nasıl düzeltilebileceğini söyleyebilir mi?

sacit

04.12.2020 02:09

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Şubat 2022 13:09
    0

    kolun devre elemanlarında bir tozlanma, sıvı teması ya da arıza olabilir bence

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4'te P Tuşuna Basmadan Playstation Menüsü Açılıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.