5.00 / 1 oy

Plajlarda Maske Takmak Zorunlu mu?

Haftaya tatile gideceğim ve pandemi döneminde hem kendimi koruyup hem de yüzümde kocaman amele yanığı olmadan nasıl tatil yapabileceğimi düşünüyorum. Denize girdikten sonra sorun yok, zaten denizdeyken koronavirüs bulaşması (herkesten uzak olduğumu düşünüyorum, deniz suyundan bulaşmıyor sonuçta) mümkün değil, zaten denize maskeyle girmenin de bir faydası yok. Ama sahilde güneşlenirken vb nasıl maske takacağız ve bu maskeler amele yanığı yapmayacak merak ediyorum. Plajda ve sahilde maske takmamanın cezası var mı?

Edit: Bir arkadaşımla konuşunca fark ettim, maskenin aslında takan kişiyi korumak gibi bir özelliği zaten yok, insanlara maske taktırmanın tek amacı, insanların farkında olmadan korona virüs taşıyıcısı olabilecekleri ve bünyelerindeki virüsleri etraflarındaki insanlara bulaştırmalarını engellemek için de herkes için maske kullanımı zorunluymuş. Dolayısıyla plajdaki büfeye ya da restorana giderken maske takmak sorunlu ama şezlongda güneşlenirken yakınlarınızda kimse olmayacağı için maskeyi çıkartmak gayet mantıklı ve mümkün.

afrasyab

26.06.2020 15:14

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 23 Ekim 2021 01:35
    0

    zorunluysa da bile 2 yazdır plahda maske takan kimseyi görmedim ben, önümüzdeki yaz keşke covid salgını sona erse de rahat rahat plajlara restoranlara gidebilsek ama en az birkaç yıl daha sürecek gibi bu maske gerekliliği işi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Plajlarda Maske Takmak Zorunlu mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.