5.00 / 1 oy

Photoshop'ta görseli x eşit parçaya bölmek

Kendi başıma gelen bir ihtiyacı ve bu ihtiyaçtan doğan problemi Photoshop'ta nasıl çözdüğümü göstermek istedim. Yatay bir görselde üç adet dikey görseli eşit aralıklarla koymam gerekti ama piksel hesabı yaparak sürükle bırak yapınca sürekli olarak bir görsel ya diğerinden büyük oldu ya da bu arka planın tam olarak eşit aralıklarla üçe bölünmüş olduğundan emin olamadım. Ptohoshop CC'de görseli x eşit parçaya bölebilmenizi sağlayan bir araç varmış, ben de bunu nasıl kullandığımı paylaşmak istiyorum. Aracın adı Guide Layout. Kullanmak için de View menüsü altında New Guide Layout seçimini yapmak gerekiyor.

photoshop new guide layout

Seçimi yaptıktan sonra görselinizi kaç eşit satıra ya da sütuna bölmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Buna ek olarak ne kadar margin olmasını istediğinizi seçebiliyorsunuz ya da preset'lerden önceden tanımlanmış dilimlemeleri de kullanabiliyorsunuz.

photoshop görseli eşit parçalara bölmek

ester

23.10.2019 02:17

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Photoshop'ta görseli x eşit parçaya bölmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.