5.00 / 1 oy

PDF Dosyasına Şifre Koymak (Ücretsiz ve Online)

Online ve ücretsiz PDF araçlarından bahsetmem gereken bir araç daha var, vaktim varken onu da göstermek istiyorum. Bugün yazdığım diğer ücretsiz online pdf araç kullanımı yazıları için:

PDF Dosyasından Bir Sayfayı Silmek

PDF Dosyasından Sayfa Numarasını Silmek

PDF Dosyasına Sayfa Numarası Eklemek

Yazılardan da anlayabileceğiniz gibi herhangi bir sitenin reklamını yapmıyorum ve bir sponsorluk anlaşmam da yok. İnternette gördüğüm, kullandığım ve önermeye karar verdiğim online ücretsiz araçları tavsiye ediyorum sadece. PDF dosyalarına şifre koymak ile ilgili de online platform hazırlayan çok sayıda internet sitesi var, bu şifreleri kaldırmak için de benzer şekilde online araçlar var :) Ben bugün şifre koymak ile ilgili bir rehber hazırlamak istedim.

www.pdf2go.com internet sitesinin PDF Koruma Aracı (Protect PDF) oldukça pratik ve kullanışlı. Aşağıdaki ekrandan dosyamızı sürükle bırak yaparak sisteme yüklüyoruz, benzer şekilde dropbox'tan ve google drive'dan dosya yükleme seçenekleri de eklemişler.

pdf yükleme şifre

Dosya yüklendikten sonra şifremizi yazabileceğimiz bir ekran geliyor, enter open password yazan yere pdf dosyasına vermek istediğiniz şifreyi yazabilirsiniz.

pdf şifre ekleme

Sayfanın biraz daha altına indiğinizde sayfayı:

- Çıktı almak için şifre sorma

- Düzenleme için şifre sorma

- Kopyalama için şifre sorma

Seçenekleri geliyor ve bu işlemler için de izin verip vermeyeceğinizi seçiyorsunuz ve bir şifre belirliyorsunuz

pdf çıktı kopyalama yasağı

En aşağıdaki Start butonuna tıklayınca pdf dosyanız istediğiniz güvenlik bilgileri ile güncellenerek bilgisayarınıza tekrar iniyor. Artık açılışta şifre sorarak açılan ve verdiğiniz izinler ölçüsünde kullanılabilen pdf dosyanızı istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz.

pdf açılışta şifre

Not: Yazının başında da bahsettiğim gibi pdf dosyalarını korumak ne kadar kolay ise bu korumaları kaldırmak da o kadar kolaydır, bu yüzden gizli bilgilerinizi, şifrelerinizi vb. bu şifre korumasına güvenerek kimseyle paylaşmayın. Bkz: 2013 yılında yazılmış bir PDF şifresi kaldırma rehberi 

emeklimafya

20.06.2020 19:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 2 Temmuz 2022 21:21
    0

    pdf şifresini kaldırmak bu kadar kolaysa koymanın amacı nedir ben de bunu anlamıyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PDF Dosyasına Şifre Koymak (Ücretsiz ve Online)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.