5.00 / 1 oy

Orijinal Weber Barbekü Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Weber Mangallar vs Sahte Weber Mangallar

Son bir yıllık süreç içerisinde arada sırada mangal yapan birisinden bir anda etrafında mangal adam diye anılan birisine dönüştüm. İlk mangalımı seçerken de burada soru ekleyerek danışmış ve bilgi almıştım, guruss ve weber arasında kalarak sonuç olarak cg-75 modeli guruss mangalı almayı seçmiştim. Bu bir yıllık sürede hiç yapmadıysam 50-60 mangal yaptım ve guruss seçimini yapmış olmaktan da hiç pişman olmadım. ama yaptıkta artan araştırma merakı neticesinde yurt dışındaki uygulamalara da youtube'dan baktım ve dünya çapında çok kişinin weber markasını kullandığını gördükçe de bir weber mangal alma fikri de içimde kaldı. Guruss'un yanına bir de 57 cm'lik weber yakışır, pişirdiğim ete ve yemeğe göre istediğimi seçerek onda yaparım mangalımı diyerek bir de weber bakmaya karar vermiştim ki 1000 TL'lik weber barbeküler dolar kurunun da artmasıyla birlikte bir anda 2.500 TL'ye fırladı. Ben de alıp da kullanamayan birileri varsa diye letgo'daki ilanlara bakmaya başladıma, derken bir şey farkettim. Letgo'da weber olarak satılan 1-2 ilanın emin olmamakla birlikte çakma weber barbeküler olduğunu farkettim.

Weber'in yuvarlak barbekülerinin çakma versiyonları 200-300 TL'ye internetten bulunabiliyor, ama ne malzemesi ne de içindeki detaylar bu ürünlerde yok elbette. Ama bir barbekünün weber arka olup olmadığını da sadece tutma kolundan ve tekerleklerinden anlayabildiğimize göre bu uyduruk mangalların tutma saplarını ve tekerleklerini weber olanlarla değiştirip sattıklarını düşünüyorum. Çünkü ne kül tutan parçaları, ne de tekerleklerinin arasındaki ızgaralar birbirine benziyor. Bu tür dolandırıcılara karşı uyanıl olun ve mutlaka ikinci el olarak satın alacağınız weber barbekünün faturasını ve kutusunu sorun. yoksa belki weber'dir diye satın aldığınız barbekü birkaç kullanımdan sonra şekil değiştirirse verdiğiniz paraya yanarsınız.

Weber barbekülerin ikinci el fiyatları 700-800 TL'lerden başlıyor gözlemlediğim kadarıyla. Bu fiyatlara alınır alınmaz başka konu ama daha ucuz gördüğünüz barbekülerin orijinal olup olmadığını mutlaka ince detaylarına ve faturasına bakarak kontrol edin

volkanoxfb

11.09.2020 15:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Orijinal Weber Barbekü Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.