5.00 / 1 oy

Nusret'in Kullandığı Deniz Tuzu Nedir?

Nusret'i sevenlerin de sevmeyenlerin de kabul ettikleri bir konu var, bu adam Türkiye'ye steak kültürünü getirmiş kişilerden birisidir ve tüm restoranlarında da servis ettiği etler parasının hakkını verir. Et keserken videolarına bakarsanız kestiği etler de mermer gibi yağlanmış oldukça kaliteli etlerdir. Yani sevseniz de sevmeseniz de adam işini iyi yapıyor bunu kabul etmeniz gerek. Nusret denince çok kişinin aklına ilk gelen imge de artık ikonlaşmış tuz serpme hareketi oluyor. Peki et konusunda bu kadar bilgili bir adamı meşhur eden tuz hareketinde kullandığı tuz hangisi hiç merak ettiniz mi?

Bir süredir Fleur De Sel (bkz: Mükemmel Tuz Tavsiyesi - Fleur De Sel) kullanıyorum ve pahalı olması dışında tuzdan inanılmaz memnunum. Ama sırf merakımdan Nusret'in kullandığı tuzu da araştırıp buldum. Tahmin ettiğim gibi bir deniz tuzu kullanıyormuş, markası da maldon deniz tuzu olarak geçiyor ve birçok marketten de bulunabiliyor.

Fleur De Sel ile farklı tuz çeşitleri olsa da fiyat açısından kıyaslayacak olursak Maldon çok daha hesaplı bir seçenek (internetten 25 TL gibi bir fiyata 250 gramlık paketini sipariş edebilirsiniz). Ama deniz tuzları arasında karşılaştıracak olursanız biraz daha pahalı bir tuz markası. Kendi deneyimlerime göre oldukça başarılı buldum ve servis ettiğim etlerde bir süre bu tuzu kullanmaya karar verdim. Fleur De Sel kutusu bitmek üzereydi, zamanlaması da iyi oldu :) Bu da bitince yeni paket olarak ne alacağıma karar veririm artık..

volkanoxfb

30.10.2020 17:29

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 29 Nisan 2022 02:20
  2

  bana kaya tuzu da kullansam deniz tuzu da kullansam bütün yemeklerin tadı aynı geliyor, sorun bende mi yoksa herkes fazla mı gurme oldu?

 • ada
  17 Temmuz 2022 02:21
  0

  bu adam kendi deniz tuzunu üretip markalasa dünyanın parasını kazanır, ama nedense bu işlere girmiyor. saltbae olarak tanınıp da tuz markası çıkartmamak çok enteresan

 • 4 Nisan 2022 12:05
  0

  tuz dediğin ya kaya tuzudur ya da deniz tuzudur, bunun ötesinde iyotlu ya da iyotsuz olması önemli olabilir. bu tuz markalarının birbirlerinden farkı var mı acaba

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Nusret'in Kullandığı Deniz Tuzu Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.