5.00 / 1 oy

Nusret'in Kullandığı Deniz Tuzu Nedir?

Nusret'i sevenlerin de sevmeyenlerin de kabul ettikleri bir konu var, bu adam Türkiye'ye steak kültürünü getirmiş kişilerden birisidir ve tüm restoranlarında da servis ettiği etler parasının hakkını verir. Et keserken videolarına bakarsanız kestiği etler de mermer gibi yağlanmış oldukça kaliteli etlerdir. Yani sevseniz de sevmeseniz de adam işini iyi yapıyor bunu kabul etmeniz gerek. Nusret denince çok kişinin aklına ilk gelen imge de artık ikonlaşmış tuz serpme hareketi oluyor. Peki et konusunda bu kadar bilgili bir adamı meşhur eden tuz hareketinde kullandığı tuz hangisi hiç merak ettiniz mi?

Bir süredir Fleur De Sel (bkz: Mükemmel Tuz Tavsiyesi - Fleur De Sel) kullanıyorum ve pahalı olması dışında tuzdan inanılmaz memnunum. Ama sırf merakımdan Nusret'in kullandığı tuzu da araştırıp buldum. Tahmin ettiğim gibi bir deniz tuzu kullanıyormuş, markası da maldon deniz tuzu olarak geçiyor ve birçok marketten de bulunabiliyor.

Fleur De Sel ile farklı tuz çeşitleri olsa da fiyat açısından kıyaslayacak olursak Maldon çok daha hesaplı bir seçenek (internetten 25 TL gibi bir fiyata 250 gramlık paketini sipariş edebilirsiniz). Ama deniz tuzları arasında karşılaştıracak olursanız biraz daha pahalı bir tuz markası. Kendi deneyimlerime göre oldukça başarılı buldum ve servis ettiğim etlerde bir süre bu tuzu kullanmaya karar verdim. Fleur De Sel kutusu bitmek üzereydi, zamanlaması da iyi oldu :) Bu da bitince yeni paket olarak ne alacağıma karar veririm artık..

volkanoxfb

30.10.2020 17:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Nusret'in Kullandığı Deniz Tuzu Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.