5.00 / 1 oy

Google'da Sadece WORD Dosyalarını Aramak

Önceki yazımda Google aramasını nasıl belirli bir uzantıya sahip olan dosyalar için sınırlandırabileceğimizi göstermiştim ve internette eğitim ile ilgili sadece pdf uzantılı olan dosyaları bulduğumuz bir sorgu yazmıştık (Google'da Sadece PDF Dosyalarını Aramak). Fakat Microsoft Word dosyaları sadece tek bir uzantıya sahip olmadıkları için durum biraz daha farklı. Örneğin eski Microsoft Office sürümleri için Word dosyalarının uzantısı .doc iken sonraki sürümlerde .docx olarak güncellendi. O zaman biz de arama sorgumuzu hem doc hem de docx uzantılı dosyaları kapsayacak şekilde güncelleyelim.

 

Google'da İki Uzantıdan Birisini İçeren Dosyaları Aramak

Örneğin "başvuru formları" araması yapalım ve sadece doc ile docx uzantılı olan başvuru formu dosyalarını Google'da listeleyelim.

Google aramalarında birden fazla seçenekten herhangi birisine sahip olması istenen sonuçlar için YA DA anlamına gelen OR ifadesi kullanılır.

Arama Terimi: başvuru formu filetype:doc OR filetype:docx

google word dosyaları araması

koroglu

31.07.2020 22:52

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'da Sadece WORD Dosyalarını Aramak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.